پنج شنبه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
خانه » بانک » تکذیب خبر پاداش میلیاردی بانک شهر

تکذیب خبر پاداش میلیاردی بانک شهر

بانک شهر در پی برداشت اشتباه برخی از رسانه‌ها از صورت‌های مالی سال۹۳ این بانک، توضیحات تکمیلی صادر کرد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان،  پیرو انتشار اطلاعاتی از سوی برخی از رسانه‌ها پیرامون گزارش تلفیقی حسابرسی‌شده این بانک به اطلاع عموم شهروندان شریف ایران و اصحاب رسانه می‌رساند که درج خبر اعطای پاداش یک میلیارد و دویست میلیون تومانی به هیات‌مدیره گروه خدمات مالی و سرمایه‌گذاری شهر(زیرمجموعه بانک شهر)، وابسته به شهرداری، اشتباه برداشت منبع اولیه خبر از صورت‌های مالی این بانک بوده که این منبع نیز پس از آگاهی از اشتباه رخداده، ضمن اعلام پوزش از بانک شهر، نسبت به حذف این مطالب اقدام کرده است.
متاسفانه درج خبر یادشده در تعدادی از رسانه‌ها در روزهای اخیر، بدون دقت کافی و بررسی کارشناسانه صورت گرفته و منجر به نشر اطلاعات نادرست و جریحه‌دار شدن اذهان عمومی شده است.
در متن خبر درج‌شده در این خصوص به صفحه ۶۹ صورت‌های مالی تلفیقی بانک شهر در سال مالی منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۳ اشاره شده است که در همین صفحه، اقلام هزینه‌های بانک شهر و گروه این بانک به صورت جداگانه و در دو سال ۹۲ و ۹۳ درج شده است.
این در حالیست که به استناد این صفحه و البته به اشتباه، پاداش گروه بانک شهر که شامل این بانک و هولدینگ‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه می‌باشد به جای پاداش هیات‌مدیره گروه خدمات مالی و سرمایه‌گذاری شهر، تلقی شده و مبلغ یادشده در ذیل عنوان “گروه” به عنوان یک شرکت واحد تفسیر شده است.
لازم به توضیح است که تمامی صاحبنظران و افراد مطلع نسبت به صورت‌های مالی تلفیقی، به خوبی می‌دانند که این نوع از گزارش‌ها، کاملاً بر اساس روال و در تمامی شرکت‌ها و مجموعه‌های مالی، شبیه به هم بوده و برای کارشناسان امر، تمیز دادن صورت‌های مالی شرکت اصلی و گروه، به آسانی امکانپذیر می‌باشد.
در همین رابطه، حسابرس و بازرس مستقل و قانونی بانک شهر نیز طی مصاحبه‌ای، موارد اشاره‌شده پیرامون این موضوع در رسانه‌ها را تکذیب و با تفسیر صحیح از اقلام درج‌شده، بر اشتباه برداشت از صورت‌های مالی بانک شهر تاکید و آثار این گونه رفتارها را یادآور شده است.
همچنین لازم به اشاره است که صورت‌های مالی بانک شهر و اکثر شرکت‌های پذیرفته‌شده و فعال در بورس از طریق کُدال سازمان بورس و اوراق بهادار به صورت منظم و در مقاطع زمانی مشخص، منتشر شده و برای عموم مردم قابل دسترس می‌باشد.

* کد خبر: 3832

این را نیز بررسی کنید

اولین گام بانک پارسیان برای تحقق شعار سال با صدور نخستین اوراق گام

در راستای اجرای برنامه ها و سیاست های بانک پارسیان برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *