جمعه , ۴ اسفند ۱۴۰۲

واکنش دو هنرمند به حقوق های نجومی؛ «گلوتون رو میگیره»

دو هنرمند امروز به موضوع فیش های حقوقی نجومی مدیران دولتی واکنش نشان دادند.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، رضا رویگری امروز در روزنامه همشهری با تیتر «حقوق‌های نجومی؛ شاید قانونی اما غیراخلاقی» نوشت: ماجرای افشای فیش حقوقی برخی مدیران به موضوع روز جامعه تبدیل شده است.
هرجا که می‌روی درباره حقوق‌های بسیار کلان تعدادی از مدیران دولتی حرف می‌زنند و واکنش‌ها نسبت به این موضوع بسیار گسترده بوده است. عده‌ای ماجرای افشای فیش‌های حقوقی را سیاسی می‌دانند. برخی هم می‌گویند افرادی که این حقوق‌های کلان را دریافت کرده‌اند هیچ اقدام غیرقانونی‌ای را مرتکب نشده‌اند.

در واقع آنها براساس قوانین مصوب این حقوق‌ها را دریافت کرده‌اند و چون مرتکب امر خلاف قانون نشده‌اند، نباید نکوهش‌شان کرد. این حرف‌ها شاید برخوردار از منطق باشد ولی قطعا اخلاقی نیست. خیلی کارها هست که به لحاظ قانونی نمی‌توان ایرادی بر آن گرفت ولی غیراخلاقی محسوب می‌شوند.

در جامعه‌ای که عده‌ای برای نان شب‌شان هم دچار مشکل هستند نباید یک مدیر دولتی حقوق‌های کلان دریافت کند و تازه بعد از افشای فیش حقوقی‌اش هم طلبکار باشد. یک شرکت خصوصی می‌تواند به مدیران و کارکنانش هرقدر که خواست حقوق پرداخت کند. هیچ‌کس هم نمی‌تواند معترض شود چون بخش خصوصی براساس نیازها و مناسبات خاص خود و با سرمایه شخصی کار می‌کند.

اما اینکه با پول‌هایی که از محل درآمدهای عمومی تامین شده‌اند و در واقع سرمایه‌های مردم هستند حقوق‌های کلان به عده‌ای از مدیران پرداخت شود واقعا جای تاسف دارد. گمان نمی‌کنم هیچ ایرانی منصفی با پرداخت چنین حقوق‌هایی موافق باشد. راهکار هم تصحیح قوانین است تا دیگر نشود سرمایه‌های این سرزمین را این چنین به هدر داد.

همچنین رضا صادقی در کانال تلگرامی اش با انتشار عکسی در کنار یک نوجوان که کارگر کوره آجرپزی است، این طور نوشت: دریغ از حتى در خونه ای که مانع آتش و باد بشه …. آقایون در دفتر هاى زیباتون و باز کنید و بیاین ببینید … لطفا .. اینجا شمس آباد کوره آجر پزى.

حقوق هاى میلیونى شما ها روزى گلوتون رو میگیره . این بچه ها جهنم و لمس میکنن و بهشت و خواب میبینن …

۳۳۳۳۳۳۳۳

کد خبر: 3816

این را نیز بررسی کنید

مدیرعامل بیمه تعاون: تجربه حمایت از «کاراته» موفقیت آمیز بود

شش سال از مراسم معارفه تیم ورزشی کاراته شرکت بیمه تعاون گذشته و از آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *