دوشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۲

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پارسیان برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پارسیان صبح روز یکشنبه ۳۰خردادماه با حضور حدود ۸۰ درصد سهامداران برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، این شرکت بعنوان یک شرکت بزرگ بیمه بورسی امسال نیز مجمع عمومی عادی سالانه خود را برگزار و مفاد دستورجلسه ذکرشده در آگهی دعوت به مجمع را که در جراید به چاپ رسیده بود به تصویب سهامداران رساند.
در این مراسم پس از قرائت آیاتی چند از کلام ا… مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران ابتدا نسبت به انتخاب رئیس مجمع ، نظّار و منشی جلسه اقدام شد و پس از استقرار هیأت رئیسه مجمع و نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار در قسمت هیأت رئیسه ، گزارش فعالیتهای شرکت در سال ۹۴ توسط آقای اویارحسین عضو هیات مدیره ومدیرعامل ارائه گردید .
از نکات قابل توجه در این گزارش کسب پرتفوی بیش از ۱۴هزار میلیارد ریال در سال ۹۴ وهمچنین ترکیب مناسب پرتفو و ضریب خسارت کمتر نسبت به متوسط صنعت بیمه بود. ترکیب دارایی ها و سرمایه گذاری های سودآور نیز از جمله فعالیت های درخور توجه سال ۹۴ بیمه پارسیان بود که به تفصیل شرح داده شد.
لازم به ذکراست کسب پرتفوی ۱۴هزار میلیارد ریال در سال موردگزارش توسط بیمه پارسیان بیش از ارقام پیش بینی شده به سازمان بورس می‌باشد که از دیگر نکات حائز اهمیت این گزارش بود.

علاوه بر رشد مناسب و ترکیب بهینه پرتفوی، ایفای تعهدات قانونی و آئین‌نامه‌ای و همچنین شفافیت صورتهای مالی از دیگر نکات مثبت عملکرد شرکت در سال مالی مورد اشاره بوده است .
در ادامه، گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت قرائت و پس از ارائه پاسخ های لازم در مورد بندهای گزارش حسابرس و بازرس و سؤالات مطروحه ، صورتهای مالی عملکرد منتهی به ۲۹/۱۲/۹۴ به تصویب رسید .
مؤسسه حسابرسی دش و همکاران به عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و مؤسسه حسابرسی رایمند و همکاران بعنوان حسابرس و بازرس علی البدل برای سال مالی ۹۵ تعیین و روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد نیز بعنوان روزنامه های کثیرالانتشار جهت درج آگهی های شرکت انتخاب شدند .

 

کد خبر: 3821

این را نیز بررسی کنید

انتصاب معاون پشتیبانی و منابع انسانی بیمه اتکایی امین

با حکم دکتر خوش‌کیش مدیرعامل بیمه اتکایی امین ، حسین اشرفی به سمت معاونت پشتیبانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *