یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
خانه » ویژه » خداحافظی با ستاره مربع ها !

خداحافظی با ستاره مربع ها !

کدهای دستوری یا USSD ها به پایان عمر خود نزدیک می شوند و اپلیکیشن ها به زودی جای آنها را می گیرند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، مدتی است که محدودیت های اعمال شده بر کدهای دستوری افزایش یافته است. ابتدا که مانده گیری با استفاده از این کدها از سوی بانک مرکزی ممنوع اعلام شد.

پس از مدتی ارائه مجوز جدید به کدهای دستوری ممنوع شد و حالا هم ظاهرا به طور کلی استفاده از این کدها دچار ممنوعیت خواهد شد. آن طور که گفته می شود این کدها از امنیت کافی برخوردار نیستند. در حالی که اپلیکیشن های موبایلی به تازگی تغییراتی در فرایند تراکنش ایجاد کرده و هنگام استفاده از کارت های بانکی، تاریخ انقضای کارت و CVV2 را از مشتری دریافت می کنند، کدهای دستوری این کار را انجام نمی دهند و به دریافت رمز دوم کارت های بانکی اکتفا می کنند.

از سوی دیگر گفته شده تنها یک کد دستوری خارج از نظام بانکی دارای مجوز از بانک مرکزی است و سایر کدها بدون مجوز فعالیت دارند!

همه اینها باعث شده که بانک مرکزی تراکنش کدهای دستوری را بیش از پیش محدود کند. روز گذشته نیز همراه اول از مشتریانش خواست به سوالی درباره جایگزین احتمالی کدهای دستوری پاسخ بدهند.

Screenshot_2016-06-13-09-55-05

کدهای دستوری استفاده های زیادی دارند. کارکردن با آنها بسیار راحت است و با گوشی های قدیمی هم به راحتی می شود آنها را به کار برد، اما اگر روزی استفاده از آنها به طور کلی منتفی شود، صاحبان گوشی های غیرهوشمند مجبورند برای پرداخت قبض، خرید شارژ و سایر خدماتی که با کدهای دستوری ارائه می شود، پوشی خود را عوض کنند.

* کد خبر: 3777

این را نیز بررسی کنید

حقوق و مزایای مدیران شرکت های بیمه افشا خواهد شد

ماده ۴۲ دستورالعمل حاکمیت شرکتی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *