یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱
خانه » ویژه » واکنش توهین آمیز بانک رفاه به انتشار خبر حقوق نجومی مدیرانش

واکنش توهین آمیز بانک رفاه به انتشار خبر حقوق نجومی مدیرانش

پس از انتشار اخباری مبنی بر دریافت حقوق و پاداش بیش از ۲۰۰ میلیون تومانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران، این بانک در اقدامی تحقیرآمیز از پرداخت وام دو میلیون تومانی به بازنشستگان، مستمری بگیران و مقرری بگیران سازمان تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، به تازگی اسنادی منتشر شده است که نشان می دهد مدیر عامل بانک رفاه کارگران در طول نزدیک به ۲۰ روز پایان سال ۹۴ بالغ بر ۲۳۰ میلیون تومان دریافتی تحت عناوین مختلف داشته است. اینجا

انتشار این خبر بازتاب بسیار زیادی داشت، طوری که به دستور رئیس جمهور برای رسیدگی به حقوق های نامتعارف و عزل متخلفان منجر شد.

در حالی که طی چند روز اخیر این خبر واکنش های منفی زیادی را در جامعه به همراه داشت و حتی سخنگوی دولت را به عذرخواهی بابت این اتفاقات وادار کرد، این بانک روز گذشته با انتشار خبری از پرداخت تسهیلات دو میلیون تومانی به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان خبر داد.

در خبر منتشر شده در سایت این بانک آمده است: بانک رفاه به میمنت حلول ماه مبارک رمضان و ترویج سنت حسنه قرض الحسنه و در راستای تکریم بازنشستگان، مستمری بگیران و مقرری بگیران محترم سازمان تامین اجتماعی و به منظور کمک به این قشر معزز جامعه، تا سقف فردی ۲۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می کند.

اقدام تحقیرآمیز این بانک در پرداخت وام دو میلیون تومانی در حالی که مدیرعامل آن دریافتی چند صد میلیون تومانی داشته، متاسفانه در برخی مطبوعات هم انتشار یافت.

۲۰۱۶۰۶۱۳_۰۷۱۱۱۴

شب گذشته سخنگوی دولت در واکنش به دریافت حقوق های نجومی حرف جالب توجهی زد. محمد باقر نوبخت گفت: «حرف ما این است که فرض بر این باشد که اجازه دریافت‌های ویژه به عده‌ای داده شود. وجدان آن‌ها اجازه می‌دهد در شرایطی که برخی کارکنان دریافتی‌های ماهانه یک میلیون تومان دارند، از پاداش‌های چند صد میلیونی استفاده کنند؟»

* کد خبر: 3759

این را نیز بررسی کنید

حقوق و مزایای مدیران شرکت های بیمه افشا خواهد شد

ماده ۴۲ دستورالعمل حاکمیت شرکتی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *