چهارشنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
خانه » ویژه » حتی مدافعان حرم از مزایای بیمه عمر بی بهره اند؟

حتی مدافعان حرم از مزایای بیمه عمر بی بهره اند؟

این روزها که جمعی از فرزندان برومند کشورمان در جبهه دفاع از حرم می جنگند، یک قانون بیمه ای بیشتر به چشم می آید و شاید نیازمند اصلاح باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، کسانی که بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خریده اند، این امید را دارند که در صورت فوت، خانواده شان بتواند از سرمایه فوت آنها استفاده کند.

فوت بیمه شده اگر در اثر حادثه باشد، می تواند سرمایه تا سه برابری را به بازماندگان آنها عودت بدهد، اما یک تبصره این وضعیت را برای کسانی که در جنگ کشته می شوند تغییر داده است.

در این تبصره آمده که اگر بیمه شده در نتیجه عملیات تدافعی و یا هر نوع حادثه دیگری که جنبه نظامی داشته باشد فوت کند، از پوشش بیمه عمر خارج می شود.

به این ترتیب کسانی که بیمه نامه عمر خریداری کرده باشند و برای دفاع از کشور به جنگ اعزام شوند، چه این جنگ در داخل کشور باشد و چه در خارج کشور، عملا پوشش بیمه ای خود را از دست خواهند داد.

در صورت شهادت این افراد، سرمایه فوت به بازماندگان آنها تعلق نخواهد گرفت و تنها چیزی که به ذینفعان پرداخت خواهد شد، اندوخته ریاضی است.

 شاید این سوال برای مخاطبان پیش بیاید که وقتی کسی برای دفاع از کشور جان خود را فدا می کند، چرا خانواده او از چنین مزیتی محروم شوند؟ این سوال را بیمه گران می توانند پاسخ بدهند.

گرچه شاید ابتدا این پاسخ به ذهن برسد که بیمه عمر یک قرارداد است و در قرارداد هم این شرط عنوان شده است، اما آیا نمی توان قرارداد را برای کسانی که جان خود را برای حفظ کشور فدا می کنند، تغییر داد؟

* کد خبر: 3700

این را نیز بررسی کنید

مدیرعامل بیمه رازی: باید خدمات و محصولات جدید طراحی کنیم

مدیرعامل شرکت بیمه رازی، اولویت نخست صنعت بیمه را تدوین مدل های ارتباطی و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *