چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

مدیرعامل بانک دی: از کاهش نرخ سود بانکی متناسب با تورم حمایت می‌کنیم

مدیرعامل بانک دی با بیان اینکه بانک‌های خصوصی از سیاست بانک مرکزی در زمینه کاهش نرخ سود بانکی حمایت می‌کنند، تاکید کرد که این نرخ باید با میزان تورم همخوانی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر احمد شفیع‌زاده در حاشیه بیست و ششمین همایش سیاست‌های پولی و ارزی، با تقدیر از پژوهشکده پولی و بانکی در برگزاری همایش امسال، اظهار کرد: خوشبختانه از سوی مدیران و متخصصان نظام بانکی موضوعات مهمی در قالب همایش مورد بحث و بررسی قرار گرفت که حتما می‌تواند در آینده سیستم بانکی تاثیرگذار باشد.

وی یکی از موضوعات قابل توجه را که مورد تاکید رییس کل بانک مرکزی نیز قرار گرفت، بحث نرخ سود بانکی دانست و گفت: بارها تاکید شده است که این نرخ باید متناسب با تورم تعیین شود. اکنون اگر به تاریخچه تعیین این نرخ توجه کنید، خواهید دید که در معدود سال‌هایی بوده که نرخ سود از نرخ تورم بالاتر بوده است.

مدیرعامل بانک دی با اشاره به اینکه بانک مرکزی پیش‌بینی کرده است در تابستان امسال بعد از سال‌ها نرخ تورم تک رقمی می‌شود، افزود: به نظر می‌رسد فرصت مناسبی برای متناسب‌سازی نرخ سود تسهیلات و سپرده‌های بانکی با نرخ تورم باشد.

شفیع‌زاده یکی دیگر از مباحث پرطرفدار در حوزه بانکی را قرض‌الحسنه و تسهیلات ازدواج دانست و گفت: بانک‌ها تمایل زیادی دارند که بتوانند با اعطای وام‌های خرد و قرض‌الحسنه به اقتصاد خانواده‌ها به‌ویژه زوج‌های جوان کمک کنند اما با توجه به محدودیت‌هایی که در منابع قرض‌الحسنه وجود دارد امکان پاسخگویی به همه درخواست‌ها وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه همه باید در زمینه گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه در کشور کوشا باشیم، خاطرنشان کرد: بانک دی در راستای وظایف ذاتی خود و نیز احترام به مشتریان و ذی‌نفعان در سال ۹۵ طرح‌های مختلفی را برای جذب و تخصیص تسهیلات قرض‌الحسنه به مرحله اجراء درآورده است.

مدیرعامل بانک دی در پاسخ به این سئوال که آیا بانک دی موافق اعطای وام ازدواج تا مبلغ ۱۰ میلیون تومان است؟ گفت: ما تابع سیاست‌های بانک مرکزی هستیم و آمادگی این را داریم که با وجود همه محدودیت‌ها در منابع، بتوانیم از زوج‌های جوان بیشترین حمایت را داشته باشیم.

کد خبر: 3584

این را نیز بررسی کنید

شرق تهران

یک سوم سپرده های بانک سینا، قرض الحسنه است

تازه ترین اطلاعات دریافتی از عملکرد بانک سینا نشان می دهد که یک سوم منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *