سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱
خانه » ویژه » بیمه آرمان شفاف سازی کرد؛ تغییر مدیرعامل حق سهامداران است

بیمه آرمان شفاف سازی کرد؛ تغییر مدیرعامل حق سهامداران است

رئیس هیات مدیره بیمه آرمان امروز در نشستی خبری، حاشیه ها پیش آمده برای شرکت را تشریح و تاکید کرد که این شرکت از هر نظر در شرایط مناسبی به سر می برد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، امیر حسن خانی رئیس هیات مدیره شرکت بیمه آرمان با بیان این که این شرکت از ابتدای تاسیس تا کنون تغییراتی در سطح مدیرعامل نداشته است، گفت: نظر سهامداران، انجام این تغییرات بود و حتی در هیات مدیره جدید، بنده هم عضویت ندارم.

او ادامه داد: آقای محمود زاده به عنوان مدیرعامل جدید شرکت به بیمه مرکزی معرفی شده اند و پرونده ایشان در حال طی مراحل قانونی است.

وی با اشاره به این که بخشی از مطالبات بیمه آرمان وصول شده و بخش دیگری که مربوط به ایران خودرو است در حال وصول است، اظهار کرد: متاسفانه صنعت بیمه سالهاست که خدمات یکسانی را به مردم ارائه می کند، اما حرف ما این است که باید خدمات جدید طراحی شود تا بتواند جذابیت لازم را ایجاد کرده و حق بیمه تازه ای تولید کند.

حسن خانی اعلام کرد که بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها، میزان مشتریان شرکت بیمه آرمان مطلوب ارزیابی شده و رتبه اعتباری این شرکت نیز نزد بیمه مرکزی و بیمه گزاران قابل قبول است.

او با تاکید بر این که تغییرات مدیریتی اخیر در شرکت، هیچ اختلالی در روند خدمات رسانی ایجاد نخواهد کرد، ادامه داد: وقتی کشور در رکود است، همه صنایع از آن ضربه می خورند و به همین دلیل صنعت بیمه هم از این وضعیت مستثنی نیست.

رئیس هیات مدیره بیمه آرمان در ادامه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت نهایی مدیرانی که استعفا داده اند، گفت: تعدادی از مدیران در محذوریت اخلاقی قرار گرفته و پس از رفتن مدیرعامل پیشین، استعفای خود را تقدیم کرده اند، ولی قصد ما این است که از همکاری قریب به اتفاق آنها استفاده کنیم.

حسن خانی با تاکید بر این که تغییر مدیرعامل، حق سهامداران است، این تغییر را یک اتفاق کاملا طبیعی خواند و در پایخ به این سوال که گفته می شود بیمه توسعه دیگری در راه است، گفت: چند بانک در شرکت ما سهامدارند و پرتفوی خوبی هم در شرکت وجود دارد؛ پرداخت خسارت ها هم به موقع بوده و کوچکترین تاخیری در ایفای تعهدات وجود ندارد.

رئیس هیات مدیره شرکت بیمه آرمان با بیان این که ایران خودرو بخشی از حق بیمه را به شرکت پرداخت نکرده، اما بیمه گزاران آن خسارت خود را دریافت کرده اند، اظهار کرد: حتی بیمه گزاران صندوق هنرمندان نیز با مشکلی در دریافت خسارت مواجه نیستند.

به گفته او سطح توانگری مالی شرکت یک است و ذخایر بسیار مناسبی به صورت انباشته وجود دارد، چرا که سود پرداختی به سهامداران طی سال های گذشته زیاد نبوده است.

حسن خانی همچنین اعلام کرد بر اساس بخشنامه بیمه مرکزی، این شرکت از ابتدای سال جاری قرارداد گروهی با ایران خودرو نداشته است.

در ادامه این نشست، محمود زاده مدیرعامل پیشنهادی شرکت بیمه آرمان با بیان این که متاسفانه کل صنعت بیمه در کشور ما شرایط خوبی ندارد، گفت: من این روش که مدیران جدید، مدیران قبلی را محکوم می کنند و همه مشکلات را به گردن آنها می اندازند، نمی پسندم. به همین دلیل معتقدم مدیران قبلی به خوبی کارشان را انجام داده اند و من هم وظایفم را انجام می دهم.

او با اشاره به این که بیمه آرمان به فکر مشارکت با شرکت های خارجی است، اظهار کرد: خارجی ها مایل اند با بیمه هایی مشارکت کنند که بانک ها پشتوانه آنها هستند.

* کد خبر: 3510

این را نیز بررسی کنید

صلاحیت «مدیران» صنعت بیمه را چه کسانی تایید می کنند؟

در فرایند انتصاب مدیران عامل شرکت های بیمه، یکی از مهمترین بخش ها «ارزیابی مدیران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *