جمعه , ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
خانه » بیمه » ایجاد نهادهای مالی،راهکار توسعه صنعت بیمه

ایجاد نهادهای مالی،راهکار توسعه صنعت بیمه

عضو هیات مدیره بیمه دانا یکی از راه های توسعه صنعت بیمه را ایجاد موسسات و نهادهای مالی وابسته به این صنعت دانست.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر سعید شیرزادی که در همایش سراسری مدیران ستادی و اجرایی این شرکت در شهر رامسر سخن می گفت، با تشریح بحث کلان بیمه در حوزه اقتصاد گفت: صنعت بیمه باید دنبال خلق نهادهای مالی باشد تا به توسعه برسد و در این راه نیاز به طراحی ابزار و محصول دارد که که این امر نیز با ارائه آموزش های لازم امکان پذیر خواهد بود .
وی با اشاره به مطلب منتشر شده در نشریه معتبر”سیگما” ، درباره ضریب نفوذ پایین بیمه در ایران که مبنای آن بر اساس تولید ناخالص داخلی کشورهاست، افزود : صنعت بیمه متاسفانه در سال های قبل رشد مناسبی نداشته و کشورمان رتبه ۷۵ را در بین سایر کشورهای دنیا به دست آورده ، در حالی که ضریب نفوذ بیمه در انگلیس ۱۶٫۵ درصد،افریقای جنوبی ۱۶ درصد و سوییس ۱۱ درصد گزارش شده است .
عضو هیات مدیره بیمه دانا همچنین ضریب نفوذ بیمه های زندگی در انگلیس را حدود ۸۰ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: در کشورهایی که ضریب نفوذ بیمه بالاست، عوامل متعددی مانند رشد اقتصادی، افزایش امید به زندگی، درآمد سرانه افراد و میزان سرمایه گذاری خارجی حائز اهمیت است .
دکتر شیرزادی، ارتباط بین بانک و بیمه را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: در کشورهایی که دارای ضریب نفوذ بالایی در بیمه هستند، مانند انگلیس یا ژاپن، شرکت های بیمه، بانک ساز هستند و به دلیل دارا بودن منابع مالی فراوان، به ویژه پرتفوی کسب شده در رشته بیمه زندگی می توانند اقدام به تاسیس بانک کنند .
وی افزود: در عین حال در کشورهایی که ضریب نفوذ بیمه در آنها پایین است، این ارتباط بالعکس تعریف می شود و بانک ها و مراکز معتبر مالی برای زنجیره ارزشی خود اقدام به تاسیس بیمه می کنند .
دکتر شیرزادی با اشاره به اینکه صنعت بیمه برای رشد و توسعه نیاز به خودباوری و تاسیس موسسات و نهادهای مالی دارد، افزود: در کشورهای پیشرفته دنیا صنعت بیمه حضور فعالی در بازار سرمایه دارد، در حالی که این اتفاق در کشور ما کمتر رخ می دهد .
عضو هیات مدیره بیمه دانا خواستار توجه و سرمایه گذاری بیشتر در حوزه بیمه های اعتباری و زندگی شد و ابراز امیدواری کرد: بیمه دانا به عنوان یک شرکت بیمه دانش محور همچنان پیشتاز فعالیت در این عرصه باشد .

* کد خبر: 3363

این را نیز بررسی کنید

بیمه

رویکرد تعاملی قوه قضاییه و صنعت بیمه تقویت می شود

هدف بزرگ ما رفع مشکلات مردم و ارائه خدمات با ترک تشریفات زائد است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *