شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱
خانه » بانک » کسب رتبه دوم شفافیت مالی در بورس توسط بانک کارآفرین در سال ۱۳۹۴

کسب رتبه دوم شفافیت مالی در بورس توسط بانک کارآفرین در سال ۱۳۹۴

بر اساس تازه‌ترین آمار اعلام شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار از نظر کیفیت افشای اطلاعات و اطلاع‌رسانی مناسب، بانک کارآفرین برای چندمین دوره پیاپی موفق به کسب رتبه برتر شفافیت اطلاعات مالی شد.
به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، بر اساس آخرین گزارش اعلام شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار برای دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۴، بانک کارآفرین از نظر «کیفیت افشای اطلاعات و اطلاع‌رسانی مناسب» موفق به کسب رتبه دوم در بین ۲۱ بانک و مؤسسه مالی و اعتباری شد. همچنین بانک کارآفرین طی دوره مذکور در بین ۲۹۸ شرکت بورسی، رتبه ۲۶ را از منظر این شاخص به خود اختصاص داد.
لازم به ذکر است این شاخص که به صورت فصلی محاسبه و اعلام می‌شود، دو ویژگی قابلیت اتکای اطلاعات و به‌موقع بودن ارسال آن را مدنظر قرار می‌‌دهد. بانک کارآفرین طی سال‌های گذشته همواره از نظر این شاخص در رتبه‌های اول تا سوم گروه بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری قرار داشته است.
شایان ذکر است که افشای به موقع اطلاعات و قابلیت اتکا به آن، از این جهت که فرصت مقایسه وضعیت‌های مختلف شرکت‌ها را فراهم می‌کند، برای سهامداران از اهمیت بالایی برخوردار است.

* کد خبر: 3074

این را نیز بررسی کنید

 احیای بزرگترین واحد تولیدی واگن کشور با مشارکت بانک صادرات ایران

​عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران گفت: شرکت واگن پارس به عنوان بزرگترین واحد تولید واگن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *