دوشنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » چتر بیمه «ما» بر سر پلنگ ایرانی

چتر بیمه «ما» بر سر پلنگ ایرانی

مدیرعامل شرکت بیمه “ما” از پرداخت خسارت ۴۰۰ هزار تومانی به روستائیان برای تلف شدن هر راس گوسفند و بز در حمله گرگ و پلنگ خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری باتک و بیمه، مجید صفدری با اشاره به تفاهم نامه همکاری که با سازمان حفاظت محیط زیست امضا شده است گفت : براساس این تفاهم نامه همکاری و صدور بیمه نامه پلنگ ایرانی ، از این پس شرکت بیمه گر موظف است به ازای تلف شدن هرراس گاو و شتردرحمله گرگ و پلنگ ۳ میلیون تومان ، اسب ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و الاغ نیز یک میلیون تومان خسارت به روستاییان بپردازد .

وی افزود : همچنین روستائیان می توانند به ازای تلف شدن هرقلاده سگ گله و یا نگهبان ۵۰۰ هزارتومان خسارت دریافت کنند .

صفدری هدف از صدور بیمه نامه پلنگ ایرانی را مشارکت جدی در مسئولیت های اجتماعی و جلوگیری از کشته شدن این گونه جانوری با ارزش هنگام بروز حوادث اعلام کردو گفت : این بیمه نامه متعهد شده است هزینه های پزشکی هر نفر در هرحادثه با گرگ و پلنگ را تا سقف ۸ میلیون تومان بپردازد.

مدیرعامل شرکت بیمه “ما” افزود : این شرکت همچنین موظف شده است هزینه هرقلاده پلنگ ایرانی را که در حوادثی مانند خشکسالی ، تصادف با خودروهای عبوری ، طعمه گذاری ، مسمومیت و یا بیماری تلف شود تا سقف ۶۰ میلیون تومان به سازمان حفاظت محیط زیست بپردازد.

وی در پاسخ به اینکه شرکت بیمه گر حق بیمه مربوط به خسارت گرگ و پلنگ را چگونه تامین می کند گفت: شرکت بیمه “ما” حمایت از حیات وحش را بخشی از وظایف خود می داند و در عین حال بخشی از این هزینه ها به صورت تهاتر (کالا به کالا) و استفاده از امکانات زیست محیطی تامین می شود

* کد خبر: 3040

این را نیز بررسی کنید

 قائم مقام و سه عضو هیات عامل بیمه مرکزی منصوب شدند

سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی طی احکام جداگانه ای، قائم مقام رییس کل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *