سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

خنده بازار شهرداری تهران و سامانه ۱۳۷

در روزهای پایانی سال گذشته انتشار خبری با عنوان «توقف ساختمان سازی در تهران تا پایان تعطیلات نوروز» برای من بسیار خوشایند بود، چون ساختمانی که کنار منزل مسکونی ما در حال ساخت است علاوه بر این که صدماتی به دیوار و نمای محل زندگی ما وارد کرده، به شدت باعث مزاحمت صوتی برای اهالی محل شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، مدتی است که در کوچه بن بست محله ما، یکی از همسایگان منزلی قدیمی را تخریب کرده و در حال نوسازی آن است. فارغ از این که هنگام تخریب، دیوار خانه ما که در مجاورت این منزل قدیمی است هم تخریب شد و منظره کوچه طی شش ماه گذشته بسیار زشت و خاک آلود است، آلودگی صوتی ایجاد شده توسط کارگرها همسایگان را به شدت از این موضوع شاکی کرده، به طوری که چند بار پای پلیس هم به محل باز شده است.

با این حال در روزهای پایانی سال گذشته خبری منتشر شد که در آن اعلام شده بود تا پایان تعیلات نوروزی، همه پروژه های ساختمانی تعطیل خواهند شد. این خبر حتی در اخبار سیما هم منعکس شد. شخصی که به نمایندگی از شهرداری تهران در خبر سیما سخن می گفت، علت این تصمیم را ایجاد رفاه برای مردم در تعطیلات نوروزی عنوان کرد.

من که از مخاطبان خاص این خبر بودم، به شدت پیگیر ماجرا شدم تا ببینم ادعای شهرداری تهران تا چه اندازه صحت دارد، اما چیزی نگذشت که تو خالی بودن ادعای شهرداری ثابت شد.

از همان روز سوم فروردین، کارگران ساختمان در حال ساخت مجاور ما شروع کردند به فعالیت و اتفاقا از بخت ما قسمت کلنگ زنی را هم برای روزهای عید انتخاب کرده بودند. من ابتدا با تذکری شفاهی به آنها یادآوری کردم که در ایام عید این کار ممنوع است و موجب اذیت همسایگان می شود.

با این حال نتیجه ای نگرفتم و تصمیم بر این شد که موضوع را با سامانه ۱۳۷ شهرداری تهران در میان بگذارم. با یک تماس تلفنی، موضوع را گزارش دادم. کارگران به کار خود ادامه می دادند و من هم منتظر پیگیری از سوی شهرداری بود. برای دریافت نتیجه، دوباره با ۱۳۷ تماس گرفتم. پاسخ این بود که به کارگران هشدار داده شده است. تماس سوم من با ۱۳۷ اما با این پاسخ مواجه شد که « ما موضوع را به شهرداری ناحیه اعلام کردیم و دیگر کاری از دستمان بر نمی آید.»

از اوپراتور پرسیدم که به کدام ناحیه شهرداری اعلام شده است که بر خلاف دستور شهرداری، این پروژه ساختمانی در حال عملیات است؟ اما او در پاسخ گفت که «متاسفانه همکار من در ثبت اولیه تماس، جلوی ناحیه شهرداری را خالی گذاشته و الان هم نمی شود کار دیگری کرد.»

این طور بود که کارگران ساختمانی همین حالا که ۷ روز از شروع سال جدید گذشته، همچنان در حال کوبیدن کلنگ بر دیوار خانه ما هستند و ما هم با هر ضربه آنها فقط می خندیم؛ می خندیم به خنده بازار شهرداری تهران و سامانه ۱۳۷ !۱۳۷

کد خبر: 2953

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ پنج شاخص رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه مشخص شد

با گذشت سه ماه از اعلام رسمی آغاز «طرح رتبه بندی شرکت های بیمه»، حالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *