یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲

آسان پرداخت اولین PSP ایرانی دارای گواهینامه ISO20000 شرکت IMQ ایتالیا

شرکت آسان پرداخت پرشین با نام تجاری (آپ ) در ممیزی شرکت IMQ ایتالیا موفق شد بعنوان اولین PSP ایرانی دارای گواهینامه ISO20000 – سیستم مدیریت خدمات فناوری اطلاعات ITSMS –  نام خود را ثبت کند.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، آسان پرداخت پرشین (آپ)  چهار خدمت اپلیکیشن پرداخت (آپ) ، USSD (کد پرداخت موبایلی ) #۷۳۳* ،IPG  (درگاههای پرداخت اینترنتی) و دستگاههای پایانه های پرداخت فروشگاهی (POS) را  در سطح ملی ارائه می دهدکه برای کلیه خدمات فوق گواهینامه ISO20000 را اخذ کرده و تمامی بسترهای پرداخت را در سطح ملی پوشش داده است.

مدیریت خدمات فناوری اطلاعات ( ITSM ) یک استاندارد سامانه مدیریت خدمات است که الزامات ارائه دهنده خدمات برای طراحی، استقرار، پیاده سازی، بهره برداری، پایش، بازنگری، نگهداشت و بهبود سامانه مدیریت خدمات را مشخص می نماید.

شرکت آسان پرداخت پرشین با هدف فعالیت در سیستم های پرداخت الکترونیکی داده ها، در اردیبهشت سال ۱۳۸۸ تاسیس شد. هدف این شرکت گسترش و تسهیل خدمات پرداخت الکترونیک است و اجزای مختلف سیستم بر پایه “مقررات ناظر بر ارائه دهندگان خدمات پرداخت ” اداره نظام پرداخت بانک مرکزی و شرکت شاپرک در نظر گرفته شده و همچنین به گونه ای طراحی شده تا در برگیرنده طیف وسیعتری از انواع پرداخت الکترونیک باشد، این هدف با بکارگیری تجهیزات و ابزار ویژه پذیرش و انتقال تراکنش ها که در سیستم های پرداخت الکترونیک بروز دنیا استفاده میگردند میسر است .

کد خبر: 2907

این را نیز بررسی کنید

بنگاه هایی که به بانک ها تحمیل می شوند

طی سالهای اخیر بارها به موضوع بنگاهداری بانک ها و لزوم خروج از بنگاه داری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *