جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲

تعدادی از بیمه‌گذاران زندانی بیمه توسعه پایان امسال آزاد می‌شوند

مدیرعامل بیمه ایران از آزادی تعدادی از بیمه‌گذاران زندانی بیمه توسعه تا پایان امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، سید عباس حسینی در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی، اظهارداشت: پرونده بیمه توسعه بحران زیادی را برای صنعت بیمه ایجاد کرد.

وی افزود: بر همین اساس شورای عالی بیمه اواخر پارسال مقرر کرد که اموال و دارایی های آن، به بیمه ایران منتقل تا از این محل مشکلات این پرونده بزرگ رفع شود.

مدیرعامل بیمه ایران تصریح کرد: بیمه مرکزی دو هزار میلیارد ریال بابت پرداخت خسارت به زیان‌دیدگان این پرونده در اختیار بیمه ایران قرار داد ضمن اینکه به تدریج بیمه ایران نیز با ایجاد ساختارها، این پروژه سخت را که تداوم آن چالش ایجاد می کرد مدیریت کرد.

وی با بیان اینکه اموال و املاک بیمه توسعه شناسایی شده و حدود ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ میلیارد ریال سند اموال آن منتقل شده است، گفت: از محل پول دریافتی از بیمه مرکزی و منابع داخلی بیمه ایران تاکنون سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در این پرونده وجه پرداخت شده است.

مدیرعامل بیمه ایران از آزادی تعدادی از زندانیان پرونده بیمه توسعه در هفته پایانی امسال و شب عید خبر داد و گفت: قرار است در یکی دو هفته پایانی سال، پرداختی تعدادی از زندانیان مربوط به بیمه توسعه انجام شود و آنها از محل منابع حاصله آزاد شوند.

حسینی اظهارداشت: متوسط جهانی ضریب نفوذ بیمه حدود ۶٫۲ درصد رسیده در حالی است که ضریب نفوذ بیمه در ایران ۱٫۹ درصد است.

مدیرعامل بیمه ایران افزود: بیمه ایران در ۱۰ ماهه امسال ۱۵ میلیون فقره بیمه نامه فروخته و ۷۶ هزار میلیارد ریال مجموع درآمدها بوده که ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

حسینی متوسط سرانه بیمه ای در استان تهران را دو میلیون و ۲۵۰ هزار ریال اعلام کرد و گفت: این بیشترین میزان سرانه بیمه در کشور است ضمن آنکه استان سیستان و بلوچستان با ۳۵۰ هزار ریال کمترین سرانه بیمه ای را دارد.

وی همچنین از پرداخت ۴۸ هزار میلیارد ریال خسارت در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: این رقم ۱۰ درصد افزایش داشته ضمن آنکه بررسی‌ها نشان می دهد ۴۰ درصد صنعت بیمه کشور در اختیار بیمه ایران است.

مدیرعامل بیمه ایران قرارداد بیمه مکمل درمان خانواده شهدا را از برجسته‌ترین اقدامات این شرکت در سال ۹۴ دانست و گفت: با وجود تنگناهای مالی، حق بیمه‌های معوقه تامین اعتبار شده است.

حسینی درباره قرارداد بیمه حجاج نیز گفت: این طرح ملی بوده و در حادثه منا برای هر شهید ۵۵۰ میلیون ریال غرامت پرداخت شده و اقدامات لازم در این زمینه همچنان در حال انجام است.

انتهای پیام/آ

کد خبر: 2830

این را نیز بررسی کنید

قیمت خودرو

مدیرعامل بیمه ملت عضو هیئت رییسه سندیکای بیمه‌گران ایران شد

علی‌رضا یزدان‌دوست، مدیرعامل شرکت بیمه ملت با رای شورای عمومی به عنوان عضو اصلی هیئت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *