دوشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۲

شرط و شروط بیمه ها برای پرداخت خسارت «چهارشنبه سوری»

با نزدیک شدن به چهارشنبه پایان سال، خطر آتش سوزی و یا حادثه دیدن خودروهای عبوری و یا پارک شده در حاشیه خیابان عده زیادی را نگران می کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، مالکان همه خودروهایی که بیمه نامه بدنه دارند تصور می کنند که می توانند بدون نگرانی خودروی خود را در حاشیه خیابان رها کنند، چون در صورت بروز هر حادثه ای، شرکت بیمه خسارت آن را می پردازد.

در روزهای پایانی سال هم که ترقه بازی و آتش بازی در خیابان ها اوج می گیرد، این تصور در مالکان خودروهای دارای بیمه نامه بدنه وجود دارد. با این حال خسارت گرفتن از شرکت های بیمه به این سادگی ها هم نیست.

معمولا فروشندگان بیمه نامه بدنه اتوموبیل، به مالکان خودرو اعلام نمی کنند که برای دریافت خسارت هنگام وقوع حادثه به گزارش پلیس نیاز است. واقعیت این است که شرکت های بیمه در زمان وقوع حوادثی مانند آتش سوزی یا خسارت دیدن بر اثر ترقه و نارنجک های چهارشنبه سوری، حتما به گزارش پلیس نیاز دارند.

در این موارد، پلیس تایید می کند که آتش سوزی و یا آسیب وارد شده به خودرو در اثر حادثه بوده است. بنابراین اگر پلیس تشخیص دهد خودرو حادثه دیده خود حامل مواد منفجره و محترقه بوده، شرکت بیمه خسارتی بابت آن پرداخت نمی کند.

به یک روایت دیگر، حتی گفته می شود برخی شرکت های بیمه به این بهانه که بیمه گزار نباید ریسک ایجاد کند و در زمان پرحادثه ای مانند چهارشنبه سوری خودروی خود را در خیابان عبور دهد، از پرداخت هر گونه خسارتی بابت این گونه حوادث خودداری می کنند.

کد خبر: 2827

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ضریب نفوذ بیمه «محرمانه» شد

با درخواست بیمه مرکزی، مهمترین شاخص عملکرد صنعت بیمه که «ضریب نفوذ بیمه» خوانده می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *