پنج شنبه , ۹ آذر ۱۴۰۲

رقم دقیق زیان صنعت بیمه از تحریم ها مشخص شد

برای نخستین بار اطلاعاتی شامل عدد و رقم از میران تاثیر تحریم ها بر صنعت بیمه کشور منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، صنعت بیمه کشور در دوره تحریم فشارهای زیادی را متحمل شد، به طوری که اغلب ریسک های موجود در داخل کشور قبول اتکایی می شد و امکان واگذاری آنها به بیرون وجود نداشت.

همچنین بسیاری از بیمه گران خارجی از همکاری با شرکت های ایرانی منع شده بودند و همین روند خسارات قابل توجهی را به ایران تحمیل کرد.

بر اساس گزارشی که از سوی بیمه مرکزی منتشر شده، مهمترین تاثیر عینی تحریم ها بر صنعت بیمه کشور، کاهش شدید واگذاری ریسک های عمده و بزرگ به خارج عنوان شده است.

این گزارش نشان می دهد که تنها در این فقره، واگذاری ریسک ها به خارج از نزدیک ۱۹ درصد به کمتر از یک درصد رسیده بوده است.

همچنین میزان دقیق این زیان محاسبه شده و نشان می دهد کاهش مجموع تعهدات آن از حدود ۳۰ میلیارد دلار به حدود ۳ میلیارد دلار در دوره تحریم رسیده است.

پیامد دیگر تحریم ها محدودیت شدید در نقل انتقال ارز به منظور پرداخت حق بیمه به بیمه گذاران طرف قرارداد خارجی، دریافت خسارت بابت پوشش های بیمه ای اخذ شده از بیمه های خارجی و پرداخت و دریافت مطالبات متقابل بیمه های داخلی و خارجی بوده است.

قطع ارتباط آموزشی و فنی میان بیمه های ایرانی و موسسات و نهادهای بیمه ای بین المللی از دیگر تبعات منفی تحریم برای صنعت بیمه کشور در این دوران بود.

کد خبر: 2645

این را نیز بررسی کنید

خوش کیش: امکان استفاده از ظرفیت اتکایی «کشورهای دوست» وجود دارد

مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین معتقد است تحریم ها به خوبی توانسته است قدرت مدیریت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *