پنج شنبه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
خانه » ویژه » راه سوء استفاده فروشندگان بیمه عمر بسته شد

راه سوء استفاده فروشندگان بیمه عمر بسته شد

بیمه مرکزی در اقدامی قابل توجه به شرکت های بیمه دستور داد ستون پیش بینی های بالاتر از نرخ مصوب را از جدول بیمه های عمر حذف کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، نمایندگان فروش بیمه های عمر، پیش از این با استفاده از اعداد پیش بینی با نرخ های غیرواقعی در جدول فروش، تلاش می کردند مشتریان بیشتری جذب کنند.

به طور کلی نرخ مصوب سود بیمه های عمر بین ۱۵ تا ۱۸ درصد است، اما شرکت ها بسته به نوع فعالیت و سرمایه گذاری، سودهای تا ۲۴ درصد نیز پرداخت کرده اند. با این حال نرخ ۱۸ و ۱۵ درصد همواره قطعی است، در حالی که نرخ های بیش از این ممکن است محقق نشود.

این در حالی است که اعمال نرخ های سود بیش از ۲۰ درصد در طول قراردادهای بیش از ۲۰ سال برای بیمه های عمر می تواند اعداد اغواکننده ای به مشتریان پیشنهاد کند.

نگرانی از بابت ناتوانی شرکت های بیمه در عمل به تعهدات اما همواره چالشی میان نمایندگان بیمه و بیمه گزاران ایجاد کرده بود.

دستور اخیر بیمه مرکزی برای حذف ستون ارزش های بازخریدی بیش از نرخ مصوب به خوبی فضای فروش بیمه های عمر و سرمایه گذاری را شفاف می کند. همچنین امکان سوء استفاده نمایندگان شرکت ها از اعداد غیرواقعی برای فروش را از بین می برد.

bbb

* کد خبر: 2565

این را نیز بررسی کنید

حقوق و مزایای مدیران شرکت های بیمه افشا خواهد شد

ماده ۴۲ دستورالعمل حاکمیت شرکتی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *