شنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۳

رونمایی از پرونده ای فاجعه آمیز برای دریافت خسارت از شرکت بیمه

به تازگی عجیب ترین پرونده جعلی دریافت خسارت در یک شرکت بیمه رونمایی شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، دو تا سه برابر شدن سرمایه فوت ناشی از حادثه در بیمه های عمر، برای عده ای که به جز پول به چیز دیگری فکر نمی کنند بسیار وسوسه آمیز است.

پیش از این بارها شنیده شده که افراد نیازمند یا سودجو، با انداختن خود جلوی خودروهای عبوری، به دنبال گرفتن خسارت از راننده هستند، اما این بار پرونده ای رونمایی شده که نشان از عمق فاجعه اخلاق در جامعه ما دارد.

یک شرکت بیمه اخیرا با درخواست خسارت فوت ناشی از حادثه برای یک مرد میانسال مواجه شده است. در این پرونده، پسر متوفی که ذینفع بوده، با صحنه سازی تلاش می کند مرگ طبیعی پدر را ناشی از حادثه تصادف عنوان کند.

شکل کلی ماجرا این گونه است که پسر پس از اطلاع از فوت پدر طی چند دقیقه قبل در منزل، برای دریافت خسارت سه برابری فوت ناشی از حادثه، جسد وی را مقابل خودروی دوست خود قرار داده و با آن برخورد می کند. سپس با اطلاع  پلیس، پرونده فوت تشکیل می شود، اما پزشکی قانونی در بدو امر موضوع تقلبی بودن حادثه را تایید می کند.

بلافاصله و در روز بعد، ذینفع بیمه نامه به شرکت بیمه مراجعه و تقاضای دریافت خسارت می کند، اما چون این کار بدون داشتن گواهی پزشکی قانونی ممکن نبوده، فرد به این مرکز مراجعه می کند و اتفاقا در همان محل دستگیر می شود.

این البته یکی از انواع تقلب برای دریافت خسارت است، اما شاید بدترین و ضداخلاقی ترین نوع آن باشد. همچنین شاید این نخستین پرونده از این نوع نباشد، اما به هر حال یادآوری آن همچنان شوک آور است.

کد خبر: 2503

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ پنج شاخص رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه مشخص شد

با گذشت سه ماه از اعلام رسمی آغاز «طرح رتبه بندی شرکت های بیمه»، حالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *