دوشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۲

نشست مشترک معاونین و مدیران امور بین الملل بانک ها در بانک ملی برگزار شد

جلسه هماهنگی و تبادل نظر بانک‌ها به منظور بررسی چالش‌ها و اقدامات ضروری برای آمادگی در شرایط پس از تحریم با حضور پناهی عضو هیئت مدیره بانک و زعفرانی مدیرعامل ملی بانک PLC لندن و معاونین و مدیران ارشد بخش بین‌الملل بانک‌های صادرات، ملت، تجارت، سپه، کشاورزی، رفاه، اقتصاد نوین، پارسیان و سامان در محل ساختمان اداره کل عملیات ارزی بانک ملی ایران برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، در ابتدای جلسه پناهی با اشاره به نقش سیستم بانکی در فراهم‌آوردن شرایط و امکان استفاده مناسب از شرایط پساتحریم برای تجارت خارجی کشور بر ایفاء نقش مهم و حیاتی سابسیدری‌ها و شعب خارج از کشور بانک‌ های ایران تأکید کرد.

در ادامه جلسه زعفرانی باتوجه به تجربیات ملی بانک PLC لندن در عرصه تجارت بین الملل به دو الزام مهم بانک ها برای از سرگیری فعالیت در بخش بین الملل اشاره کرد و ایجاد واحد تطبیق و اتصال به سیستم تسویه حساب (Clearing) را از ضرورت‌های پیش روی سیستم بانکی برشمرد و به اهمیت ایفای نقش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این خصوص اشاره نمودند.

در ادامه جلسه، مدیرعامل ملی بانک PLC لندن به بیان و تشریح امکانات و زمینه‌های فعالیت و همکاری بانک مزبور با سایر بانک‌های ایرانی پرداخت و از آمادگی این بانک در زمینه‌های تأمین مالی طرح‌ها (فاینانس)، تأمین مالی کوتاه مدت (ریفاینانس) و اعطای تسهیلات سندیکایی خبر داد.
در خاتمه جلسه به سؤالات حاضرین پاسخ داده شد و مقرر شد که قراردادها و فرم‌های مورد نیاز برای برقراری مجدد روابط کارگزاری از طریق دفتر تهران ملی بانک PLC لندن مبادله گردد.

کد خبر: 2347

این را نیز بررسی کنید

فروشگاه های تخفیف دار «بله» برای سال تحصیلی جدید

به مناسبت فرا رسیدن پاییز و شروع سال تحصیلی جدید، فروشگاه های فعال در اپلیکیشن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *