چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱
خانه » بانک » مراسم معارفه رئیس جدید اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان بانک ملی برگزار شد

مراسم معارفه رئیس جدید اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان بانک ملی برگزار شد

با حضور دکترعبدالناصر همتی مدیر عامل بانک ملی ایران ، مراسم معارفه و تودیع روسای جدید و سابق اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان برگزارشد .

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، در این مراسم که برات کریمی عضو هیات مدیره ، حسین بارانی مدیر امور شعب منطقه دو کشور ، هومن رضا مدنی شاهرودی رئیس اداره کل حوزه مدیریت و همچنین مسئولان و کارکنان اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان استانی و محلی برگزار شد ، ضمن معرفی وحیدرضا صمدزاده به سمت رئیس جدید اداره امور استان سیستان و بلوچستان ، از تلاش های رحمت اله طیبی رئیس سابق این اداره امور شعب تقدیر شد .

دکتر همتی در این مراسم با تقدیر از تلاش ها و اقدامات اثر گذار مسئولان و کارکنان اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان ، به مشکلات و محدودیت های این استان اشاره کرد و گفت : براساس توافقی که با مسئولان استانداری صورت گرفته است ، بانک ملی ایران آماده کمک به توسعه اقتصادی صادرات محور استان سیستان و بلوچستان می باشد .

وی از پیگیری نحوه حمایت سیستم بانکی برای رشد و توسعه استان سیستان و بلوچستان در جلسات شورای هماهنگی بانک های کشور خبر داد و گفت : برای رشد و توسعه اقتصادی استان سیستان و بلوچستان باید اقدامات اساسی انجام شود و سیستم بانکی آماده کمک در این زمینه می باشد .

مدیر عامل بانک ملی ایران با اشاره به بودجه سال آینده دولت و کاهش اساسی اتکای آن به درآمدهای نفتی ابراز داشت : باید از این فرصت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و تقویت بخش های واقعی اقتصاد ، استفاده بهینه کرد چون تنها در این صورت است که می توان به رشد اقتصادی نائل شد .

به گفته وی ، استان سیستان و بلوچستان پتانسیل های خوبی برای صادرات به کشورهای همسایه دارد که می تواند منجر به کاهش بیکاری و رشد وتوسعه استان شود .

دکتر همتی با اشاره به برنامه دولت برای دستیابی به رشد اقتصادی ۵ درصدی در سال آینده عنوان داشت : برای تحقق این امر باید بخش پولی و مالی کشور مورد حمایت قرار گیرد .

وی با انتقاد از پاره ای رقابت های ناسالم در سیستم بانکی اظهار داشت : این رقابت های ناسالم باعث افزایش قیمت تمام شده پول و کاهش قدرت پرداخت تسهیلات بانک ها با نرخ های پایین تر می شود که خوشبختانه با سیاست های دولت محترم ، انضباط مناسبی در شبکه بانکی ایجاد شده است .

دکتر همتی در پایان ضمن تقدیر از تلاشهای موثر رئیس سابق اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان گفت : آقای طیبی دارای کارنامه مناسب و مطلوبی هستند که با اخلاق خوب خود توانستند اعتماد مسئولان و مردم استان را به نحواحسن جلب کنند .

وی افزود : آقای صمد زاده به عنوان رئیس جدید اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان با توجه به تجربیات و توانمندی ها و بومی بودن ، ان شاء الله این روند مطلوب را با جدیت ادامه خواهند داد .

در ادامه دکتر زهرا اربابی معاون استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به نقش موثر بانک ها در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت : باتوجه به شرایط خاص اقتصادی استان لازم است بانک ها در راستای تحقق قابلیت های استان و ایجادشرایط آسان و روان کسب و کار ، تسهیلات ویژه ای برای فعالان اقتصادی در نظر بگیرند.
رئیس جدید اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم به تشریح برنامه های کاری خود در ۴ محور جذب منابع ، پرداخت تسهیلات ، کاهش مطالبات معوق و افزایش سود آوری پرداخت .

صمد زاده گفت : با تلاش و همت مدیران و کارکنان اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان ، اقدامات اساسی در زمینه های افزایش نرخ موثر تسهیلات ، افزایش منابع ارزان قیمت ، مشارکت حداکثری در طرح های مولد و نیمه تمام ، تعیین تکلیف اموال تملیکی و … انجام خواهد شد .

رئیس سابق اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان نیز در مراسم مذکور با ارائه گزارش عملکرد از دوره مسئولیت کاری خود ابراز داشت : حمایت مدیران و تلاش کارکنان در این استان بستر ساز ارائه کارنامه ای درخشان در سطح بانک بوده است .

طیبی گفت : میانگین رشد ماهانه ۷۹ر۱ درصدی منابع ، ۱۵۹ درصد کاهش مطالبات معوق ، رشد پرداخت حدود ۰۸ر۲ درصد تسهیلات به صورت ماهانه ، رشد سیستم های الکترونیک ، افزایش ۲ درصدی سهم بازار ، پاسخگویی مناسب به مردم استان و کمک به طرح های تولیدی از جمله مهمترین فعالیت های صورت گرفته در این مدت بوده است .

پس از این مراسم مدیر عامل بانک ملی ایران تعدادی از شعب اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان را مورد بازدید قرار داد و از نزدیک با مسولان و کارکنان این شعب دیدار و گفتگو کرد.

* کد خبر: 2349

این را نیز بررسی کنید

کارآفرین

ابلاغ دستور العمل افزایش تسهیلات وام ازدواج در بانک کارآفرین

به دنبال ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی در خصوص شرایط جدید اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *