یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱
خانه » ویژه » آقای کامیاب! برای ۱۵ تومان معامله را به هم نزنید

آقای کامیاب! برای ۱۵ تومان معامله را به هم نزنید

روز گذشته معاون ارزی بانک مرکزی با اشاره به این که گفته می شود نرخ دلار در بازار به ۳۷۰۰ تومان رسیده، درباره این عدد تردید کرده و خواسته است که برای آگاهی از نرخ واقعی دلار به سامانه رسمی مراجعه شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، غلامعلی کامیاب گفته است: نرخ دلار به ۳۷۰۰ تومان نزدیک شد، اما آنچه که در عمل اتفاق می‌افتد را سامانه سنا نشان می‌دهد.

 به گفته او انجام یک یا چند معامله کوچک در مقیاس ۳۷۰۰ تومان و یا معاملات فردایی چند دلال نمی‌تواند منعکس‌کننده نرخ ارز باشد.

این اظهار نظر در حالی است که مراجعه به سامانه سنا نیز تایید می کند متوسط نرخ دلار در همان روز انجام مصاحبه یعنی ۲۰ دی ماه، برای خرید ۳۶۸۵ تومان و برای فروش ۳۶۸۱ تومان بوده است! در واقع سامانه ای که معاون ارزی بانک مرکزی مخاطبان را به آن ارجاع داده اند نیز تایید می کند که نرخ دلار به ۳۷۰۰ تومان نزدیک شده است.

به خاطر دارم که در بحبوحه نوسان نرخ ارز در دولت قبل، وقتی از شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد آن زمان پرسیدم به نظر شما نرخ ۳۵۰۰ تومان برای دلار مطلوب است، پاسخ داد که از نظر دولت، نرخ دلار ۱۲۲۶ تومان است و سایر نرخ ها غیرواقعی است!

این حربه اما این بار از سوی معاون ارزی بانک مرکزی درست استفاده نشد، چون میان نرخ ادعایی و نرخ واقعی در سامانه رسمی تنها ۱۵ تومان فاصله است.

۱

* کد خبر: 2306

این را نیز بررسی کنید

حقوق و مزایای مدیران شرکت های بیمه افشا خواهد شد

ماده ۴۲ دستورالعمل حاکمیت شرکتی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *