پنج شنبه , ۹ آذر ۱۴۰۲

آقای کامیاب! برای ۱۵ تومان معامله را به هم نزنید

روز گذشته معاون ارزی بانک مرکزی با اشاره به این که گفته می شود نرخ دلار در بازار به ۳۷۰۰ تومان رسیده، درباره این عدد تردید کرده و خواسته است که برای آگاهی از نرخ واقعی دلار به سامانه رسمی مراجعه شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، غلامعلی کامیاب گفته است: نرخ دلار به ۳۷۰۰ تومان نزدیک شد، اما آنچه که در عمل اتفاق می‌افتد را سامانه سنا نشان می‌دهد.

 به گفته او انجام یک یا چند معامله کوچک در مقیاس ۳۷۰۰ تومان و یا معاملات فردایی چند دلال نمی‌تواند منعکس‌کننده نرخ ارز باشد.

این اظهار نظر در حالی است که مراجعه به سامانه سنا نیز تایید می کند متوسط نرخ دلار در همان روز انجام مصاحبه یعنی ۲۰ دی ماه، برای خرید ۳۶۸۵ تومان و برای فروش ۳۶۸۱ تومان بوده است! در واقع سامانه ای که معاون ارزی بانک مرکزی مخاطبان را به آن ارجاع داده اند نیز تایید می کند که نرخ دلار به ۳۷۰۰ تومان نزدیک شده است.

به خاطر دارم که در بحبوحه نوسان نرخ ارز در دولت قبل، وقتی از شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد آن زمان پرسیدم به نظر شما نرخ ۳۵۰۰ تومان برای دلار مطلوب است، پاسخ داد که از نظر دولت، نرخ دلار ۱۲۲۶ تومان است و سایر نرخ ها غیرواقعی است!

این حربه اما این بار از سوی معاون ارزی بانک مرکزی درست استفاده نشد، چون میان نرخ ادعایی و نرخ واقعی در سامانه رسمی تنها ۱۵ تومان فاصله است.

۱

کد خبر: 2306

این را نیز بررسی کنید

خوش کیش: امکان استفاده از ظرفیت اتکایی «کشورهای دوست» وجود دارد

مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین معتقد است تحریم ها به خوبی توانسته است قدرت مدیریت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *