شنبه , ۸ مهر ۱۴۰۲

بازی با کلمات در بانک مرکزی!

مدیران اقتصادی دولت به اظهارنظرهای عجیبی برای توجیه شرایط اقتصادی کنونی رو آورده اند. گرچه منتقدان دولت معتقدند به عنوان مثال بانک مرکزی با آمار بازی می کند، اما به نظر می رسد اقدام بانک مرکزی بیش از آن که بازی با آمار باشد، بازی با کلمات است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، افزایش بی سابقه رقم نقدینگی، افزایش بدهی دولت به بانک مرکزی و کاهش روند رشد اقتصادی هر کدام با جدال های کلامی از سوی بانک مرکزی توجیه می شوند.

به این اظهارات توجه کنید:

مسعود نیلی، مشاور اقتصادی رئیس جمهور: تورم به هسته سخت و رشد اقتصادی به پوسته سخت خود رسیده است!

روابط عمومی بانک مرکزی: بانک مرکزی با اضافه کردن آمار بانک قوامین و دو موسسه اعتباری کوثر و عسکریه به آمارهای فروردین تا بهمن سال گذشته که پیش‌تر تنها شامل مرحله اول افزایش پوشش آماری بود، آمار نقدینگی را با پایه همگن با اسفند سال ۱۳۹۲ محاسبه و منتشر کردیم!

مدیر اداره بررسی‌ها‌ و سیاست‌های اقتصادی بانک‌ مرکزی: افزایش بدهی شرکت‌ها و موسسات دولتی به بانک مرکزی در سه ماهه اول ۱۳۹۴ عمدتاً ناشی از انباشت سود مطالبات گذشته است!

این گونه اظهار نظر درباره وضعیت پولی و بانکی کشور در دوره های قبل نیز تجربه شده است، اما اگر چنین توجیهاتی درست باشد، چرا در دوره دولت قبل، همین گونه اظهارنظرها مورد انتقاد شدید منقدان که امروز خود در راس امورند قرار می گرفت؟!

کد خبر: 2267

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ضریب نفوذ بیمه «محرمانه» شد

با درخواست بیمه مرکزی، مهمترین شاخص عملکرد صنعت بیمه که «ضریب نفوذ بیمه» خوانده می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *