سه شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۳

بیمه ایران بیمه نامه شکست ماشین آلات هواپیما درکشوررا راه اندازی کرد

مدیربیمه های کشتی و هواپیما بیمه ایران از راه اندازی بیمه نامه شکست ماشین آلات هواپیما درکشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، حمید رضا کاوه درجریان پرداخت خسارت شانزده میلیارد و۷۷۰ میلیون ریالی این مجموعه به یک شرکت هواپیمایی بابت خسارت وارده به موتور یک فروند هواپیما MD-83، تصریح کرد: پیش از این بیمه نامه شکست ماشین آلات درایران پوشش بیمه ای نداشت و بیمه ایران برای نخستین بار این بیمه نامه را به منظوربهره مندی بیمه گذاران خود از خدمات این بیمه نامه آماده و دراختیارآنان قرارداد.

وی با بیان اینکه این هفتمین خسارت پرداختی بزرگ شرکت درسال جاری بابت سوانح هوایی است درخصوص چگونگی خسارت وارده به موتور این هواپیما، افزود: این هواپیما به هنگام پرواز در مسیر تهران به ازمیر کشور ترکیه دچار سانحه گردید وازآنجا که دارای بیمه نامه شکست ماشین آلات نزد بیمه ایران بود خسارت وارده را درمحل به مسوولان شرکت هواپیمایی پرداخت کردیم.

مدیر بیمه های کشتی و هواپیما با اشاره به اینکه دراین سانحه به موتورهواپیما خسارت کلی وارد شده است،اضافه کرد: نظر به اینکه براساس مدارک و مستندات پرونده وهمچنین نظر کارشناسان فنی داخلی و خارجی تعمیرات برروی موتور آسیب دیده غیر اقتصادی اعلام شد، بررسی های فنی دررابطه میزان خسارت وارده با مد نظر قراردادن استهلاکات صورت پذیرفت و پس ازاعمال کسورات مندرج دربیمه نامه مبلغ خالص خسارت ۱۶ و میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال محاسبه که پس از طی مراحل تکمیل پرونده به بیمه گذار پرداخت گردید.

کاوه درخصوص میزان رضایتمندی بیمه گذار از دریافت خدمات بیمه ای بیمه ایران نیز گفت: بیمه گذاراز روند تصفیه خسارت از جمله به کارگیری کارشناس مستقل مجرب فنی و تطبیق مناسب خسارت وارده با شرایط بیمه نامه و کلوزهای روزدنیا اعلام رضایت کرده و بیمه نامه های ناوگان هوایی خود را طی هفته گذشته که درشرف انقضا بود به مدت یک سال دیگر نزد بیمه ایران تمدید کرد.

وی در بیان ماهیت پوشش بیمه شکست ماشین آلات موتورهای هواپیما،عنوان کرد: پوشش ارائه شده از سوی بیمه ایران براساس پوشش استانداردهای بین المللی بوده و از گستردگی زیادی در بخش بیمه اموال و مسوولیت برخورداراست.

به گفته وی این بیمه نامه خسارت ناشی از شکست مکانیکی و جدا شدن قطعه ای از موتور که منجر به آسیب دیدگی سایر قسمت ها می شود را تحت پوشش قرار می دهد وهم اکنون تمامی شرکت های هواپیمایی داخلی نسبت به دریافت این خدمت اعلام نیاز کردند.

بیمه نامه شکست ماشین آلات هواپیما ماهیت فنی و خاص دارد وی درباره روند رسیدگی به پرونده خسارت مربوط به این بیمه نامه ها،اظهاراداشت:روند رسیدگی به خسارت این پرونده ها مستلزم جدا سازی موتور از هواپیما ، انجام آزمایش های خاص، بازنمودن موتوراز هواپیما،تفکیک هزینه ها به دو بخش بیمه ای و غیر بیمه ای است از این روتعیین تکلیف این گونه پرونده ها نسبت به سایرپرونده های خسارتی در بیمه هواپیما کمی طولانی تر ازسایرپرونده هاست.

کاوه تاکید کرد: این درحالی است که درروند صدور بیمه نامه های مربوطه از تبحر و تجربه کارشناسان این شرکت نهایت دقت به عمل می آید که پوشش بیمه ای کامل مناسب و متناسب با نیاز مشتریان و با رعایت استانداردهای روز دنیا طراحی و ارائه گردد تا درجریان تصفیه خسارات احتمالی به بهترین شکل ممکن و با بکارگیری کارشناسان صاحب نام داخلی و خارجی سرویس های لازم به بیمه گذار ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد شرکت های هواپیمایی کشوربه صورت مستقیم بیمه ایران را به عنوان بیمه گر خود برگزیده اند، ادامه داد: ما بقی ناوگان هوایی کشور نیز به صورت غیر مستقیم از پوششش های اتکایی بیمه ایران بهره مند هستند.

کد خبر: 2225

این را نیز بررسی کنید

سرمد

افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت در دستور کار بیمه سرمد

دکتر بهشتی‌نژاد، مدیرعامل بیمه سرمد، در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام از افزایش سرمایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *