سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

مسئولیت اجتماعی بیمه گران در هوای آلوده تهران

دو سال پیش خبری منتشر شد که نشان می داد با بالا گرفتن موضوع آلودگی در شهرهای بزرگ چین، مسوولان دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی این کشور اعلام کرده اند با همکاری شرکت های بیمه به گردشگرانی که با آلودگی مواجه می شوند غرامت پرداخت خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، حق بیمه این طرح یک دلار و ۶۰ سنت اعلام و قرار شد برای هر روز آلودگی به هر گردشگر ۹ دلار و ۵۰ سنت غرامت پرداخت شود.پکن یکی از آلوده ترین شهرهای جهان است.

این روزها تهران هم شرایطی مشابه شهرهای آلوده چین را تجربه می کند. بر اساس اطلاعات منتشر شده، تعداد مراجعات به بیمارستان ها در اثر آلودگی هوا افزایش یافته و حتی برخی مرگ های ناشی از این آلودگی نیز گزارش شده است.

در چنین شرایطی، بد نیست شرکت های بیمه ایرانی نیز به فکر طراحی بیمه نامه ای برای پوشش خسارات ناشی از آلودگی هوا باشند. گرچه شاید این تصور به وجود بیاید که در چنین هوای آلوده ای، میزان خسارت ممکن است زیاد باشد، اما واقعیت این است که مسئولیت اجتماعی شرکت ها در این روزها نمایان می شود، وگر نه حمایت از کنفرانس های پر رنگ و لعاب و بی مصرف، عمل کردن به مسئولیت اجتماعی نیست.

کد خبر: 2187

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ پنج شاخص رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه مشخص شد

با گذشت سه ماه از اعلام رسمی آغاز «طرح رتبه بندی شرکت های بیمه»، حالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *