چهارشنبه , ۹ آذر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » امضای تفاهم نامه همکاری میان پژوهشکده بیمه و شرکت بیمه سرمد

امضای تفاهم نامه همکاری میان پژوهشکده بیمه و شرکت بیمه سرمد

تفاهم نامه همکاری در زمینه توسعه تحقیقات کاربردی، مشاوره علمی و اطلاع رسانی، امور آموزشی و مستندسازی تجارب و دانش بیمه ای میان پژوهشکده بیمه و بیمه سرمد منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، این تفاهم نامه که موضوع آن تعامل و ایجاد همکاری مشترک تحقیقاتی و پژوهشی و تبادل اطلاعات و تجربیات و توانایی های علمی در زمینه های مورد نیاز طرفین است، روز شنبه مورخ ۵ دی ۹۴ در محل پژوهشکده بیمه توسط علیرضا هادی مدیرعامل شرکت بیمه سرمد و دکتر امیر صفری سرپرست پژوهشکده بیمه به امضا رسید.

در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران دو طرف برگزار شد، مدیرعامل بیمه سرمد گفت: در شرایطی که صنعت بیمه هر روز با دشواری های اقتصادی و پیچیدگی فضای رقابتی مواجه است، باید برنامه کسب و کار خود را در قالب یک برنامه چابک عملیاتی و به دور از شعارزدگی پیش بینی نماید.

وی افزود: بیمه سرمد در برنامه های خود جایگاه ویژه ای را برای تحقیق و توسعه در نظر گرفته است؛ زیرا به خوبی دریافته است که کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در اولویت قرار دارد و بر این اساس به آینده پژوهی در شرایط پسا تحریم تمرکز بیشتری نموده است.

هادی، مطالعات اخیر بیمه سرمد در زمینه تنوع بیمه نامه ها را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: شناسایی بیمه نامه های متنوع در سراسر کشور کماکان در برنامه مطالعاتی این شرکت است.

مدیرعامل بیمه سرمد افزود: در زمینه تکنولوژی اطلاعات نیز لازم است مطابق با نیازهای زمان پیش برویم، چرا که بهره گیری از تکنولوژی، خود یک فرآیند زمان بر است و استقرار آن مستلزم سپری شدن زمان طولانی است.

دکتر امیر صفری، رییس پژوهشکده بیمه نیز در این مراسم گفت: صنعت بیمه بیش از هر زمان دیگری نیازمند همکاری برای اجرای تحقیقات و مطالعات کارشناسی و دسترسی به دانش مفید بیمه ای است و پژوهشکده بیمه با همکاری شرکت های بیمه می تواند تجارب ارزشمند و همچنین اطلاعات و دستاوردهای صنعت بیمه را در چارچوب پژوهش های علمی و کاربردی به دانش بیمه ای بومی شده تبدیل نماید.

وی افزود: شناخت مسئله در صنعت بیمه و یافتن راه حل های مناسب برای آن، رسالت اصلی پژوهشکده بیمه است و برای نیل به آن نیازمند روابط سازمان یافته و هدفمند با بدنه کارشناسی و مدیران شرکت های بیمه هستیم تا داده های موجود را از طریق پژوهش های علمی و کاربردی به یافته های علمی قابل بهره برداری در صنعت تبدیل نماییم.

رییس پژوهشکده بیمه همچنین گفت: صنعت بیمه به تکنولوژی های جدید نیاز دارد و به نظر می رسد مهمترین آن، تکنولوژی های کنترل و مدیریت ریسک باشد.
وی خاطر نشان کرد: به این منظور، صنعت بیمه کشورمان از طریق همفکری و همکاری، علاوه بر درک دقیق تری از وضعیت موجود خود باید بتواند با دانش روز جهانی آشنا شود و متناسب با نیازهای خود در اندیشه انتقال این تکنولوژی ها و تجربه ها باشد.

گفتنی است در این مراسم پس از امضای تفاهم نامه نحوه پی گیری مفاد آن و چگونگی برگزاری جلسات مشترک برای عملیاتی سازی آن از سوی مدیران دو مجموعه مورد بررسی قرار گرفت.

* کد خبر: 2185

این را نیز بررسی کنید

بیمه حافظ

کاهش ۵۲ درصدی شکایات از «بیمه حافظ» در سال ۱۴۰۰

علیرغم رشد بیش از ۶۲ درصدی پرتفو، شرکت بیمه حافظ در راستای اهداف مشتری مداری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *