سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

یک ادعای پر ابهام درباره معافیت طلا از پرداخت مالیات

کانال تلگرام منسوب به اتحادیه طلا و جواهر ادعا کرد که بر اثر توافق انجام شده، اصل قیمت طلا از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، در متن این اطلاعیه آمده است: خبر بسیار خوش به همکاران محترم صنف طلا، جواهر و نقره و همچنین خریداران محترم طلا و جواهر!

امروز ۹۴/۱۰/۱ جلسه مشترکى بین نماینده … آقاى دکتر صدر و آقاى دکتر فتحى پور ریاست محترم کمیسیون اقتصادى مجلس با حضور هیات رئیسه اتحادیه هاى طلا و جواهر تهران، مشهد، اصفهان و تبریز در هتل فردوسى تهران برگزار شد.

در نتیجه پنج ساعت مذاکره، اصل طلا به عنوان سرمایه و معاف از مالیات پذیرفته شد. قرار شد از اصل قیمت طلا مالیات بر ارزش افزوده اخذ نشود و مالیات فقط از سود و اجرت دریافت شود.

اصلاحات قانون تا پایان امسال انجام و از سال ۱۳۹۵ اجرائى خواهد شد.

اندکی بعد در این کانال پیام دیگری منتشر شد که ادعا می کرد متن قبلی از آقای معبودی نژاد رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد نقل شده است.

این ادعا در حالی مطرح می شود که به گفته رئیس سابق سازمان امور مالیاتی، مالیات ابرازی بخش عمده ای از طلافروشان بسیار کمتر از میزان واقعی بوده است. از سوی دیگر در این اطلاعیه هیچ اشاره ای به حضور مقامات سازمان امور مالیاتی نشده است.

نکته دیگر این که تا زمان ارسال این خبر، سایت اطلاع رسانی اتحادیه طلا و جواهر چنین اطلاعیه ای را منتشر نکرده است.

کد خبر: 2137

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ پنج شاخص رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه مشخص شد

با گذشت سه ماه از اعلام رسمی آغاز «طرح رتبه بندی شرکت های بیمه»، حالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *