یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲

آمار رشد بیمه های عمر واقعی است؟

بیمه مرکزی در گزارش سالانه خود اعلام کرده که روند رو به رشد سهم حق بیمه های زندگی در بازار بیمه طی پنج سال اخیر ادامه داشته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، آن طور که اطلاعات بیمه مرکزی نشان می دهد حق بیمه های تولیدی در این رشته نسبت بهپنج سال گذشته بر حسب دلار ۱٫۷ برابر شده است.

این آمار در حالی ارائه شده که نوسان نرخ ارز در مدت مورد اشاره قابل توجه بوده است. اطلاعات بانک مرکزی نشان می دهد نرخ دلار در سال ۱۳۸۹ یعنی سال ابتدایی مبنای محاسبه حدود ۱۰۰۰ تومان بوده است.

نرخ برابری دلار و ریال در سال گذشته یعنی سال پایانی محاسبات بیمه مرکزی حدود ۲۵۰۰ تومان بوده است. این نشان می دهد در یک فرایند پنج ساله نرخ رسمی دلار ۲٫۵ برابر شده و حتی اگر ادعای ۱٫۷ برابر شدن حق بیمه تولیدی رشته های زندگی را درست بدانیم، رشد این شاخص از تورم نرخ ارز به میزان قابل توجهی کمتر بوده است.

بر خلاف همه رشته های بیمه ای، در بیمه های زندگی، ملاک محاسبات وصول حق بیمه است و نه صدور بیمه نامه، در حالی که برخی اخبار نشان می دهد یک شرکت بیمه در همان سالها حق بیمه بیمه نامه های عمر صادره را نیز در آمار وصولی های خود لحاظ می کرد.

در چنین شرایطی باید پرسید که آیا واقعا بیمه های عمر در کشور ما در حال توسعه اند؟

dollar

کد خبر: 2061

این را نیز بررسی کنید

خوش کیش: امکان استفاده از ظرفیت اتکایی «کشورهای دوست» وجود دارد

مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین معتقد است تحریم ها به خوبی توانسته است قدرت مدیریت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *