دوشنبه , ۴ تیر ۱۴۰۳

برف زمستان، بازار بیمه نامه حوادث را داغ می کند؟

بارش برف همه را غافلگیر کرد و به صورت طبیعی شدت و میزان بروز حوداث در چنین مواقعی بیشتر می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، روزهای برفی و بارانی و در پی آن یخبندان، معمولا حوادث زیادی را برای اتوموبیل ها ایجاد می کند. با این حال کم نیستند عابرانی پیاده ای که در اثر لغزیدن بر روی زمین، دچار سانحه می شوند.

در این روزها امدادرسانی هم در شهر با اختلال مواجه می شود. موتورسوارها و پیاده ها اتفاقا در چنین شرایطی بیشتر در معرض حادثه اند.

گر چه نمی توان برای جلوگیری از این حوادث به جز احتیاط کاری کرد، اما به هر حال برای جبران خسارت های احتمالی ناشی از آن می توان تدبیری درست اندیشید.

جبران این خسارت ها بر عهده شرکت های بیمه است. همه مردم که در روزهای عادی در معرض خطرند و این روزها با بارش برف و باران ریسک بیشتری را تجربه می کنند، می توانند با هزینه ای اندک بیمه نامه حوادث انفرادی خریداری کنند.

در چنین شرایطی، همزمان با بروز خسارت، دست کم شرکت بیمه بخشی از هزینه های درمان را تقبل می کند.

آمار نشان می دهد مردم ما چندان به این رشته بیمه ای اقبالی ندارند، به طوری که در هفت ماه نخست امسال تنها ۱٫۲ درصد بازار کل بیمه کشور به بیمه نامه حوادث مربوط بوده و در مجموع حدود یک میلیون فقره از این بیمه نامه صادر شده است. با این حال شاید یخبندان زمستان زودرس بتواند به افزایش فروش این بیمه نامه کمک کند.

کد خبر: 1987

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ پنج شاخص رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه مشخص شد

با گذشت سه ماه از اعلام رسمی آغاز «طرح رتبه بندی شرکت های بیمه»، حالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *