سه شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۳

بیمه مرکزی جلوی صدور بیمه نامه شخص ثالث گروهی یک شرکت را گرفت

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد که دستور توقف صدور بیمه نامه شخص ثالث گروهی از سوی یک شرکت بیمه با سطح توانگری پایین صادر شده است.

خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه دیروز گزارش داد که شرکت بیمه دی با سطح توانگری ۱۳ درصد ظاهرا در تعامل با شرکت ایران خودرو قصد دارد بیمه نامه های خودروهای صفر کیلومتر این شرکت را صادر کند.

پیش از این چنین روالی از سوی بیمه توسعه طی شده بود. با این روش خریداران خودروهای صفر کیلومتر امکان انتخاب بیمه گر خود را ندارند و از آنجا که بیمه نامه شخص ثالث قابلیت ابطال هم ندارد، خریدار خودرو به اجبار باید یک سال بیمه گزار شرکت بیمه دی باشد.

این اتفاق بسیار خطرناک است، چرا که شرکت بیمه با سطح توانگری ۱۳ درصد عملا صلاحیت لازم و کافی برای ایفای تعهدات را ندارد. بیمه مرکزی نیز در اطلاعیه های خود به مردم هشدار داده که هنگام خرید بیمه نامه به سطح توانگری مالی شرکت ها توجه کرده و از شرکت های با توانگری بالا بیمه نامه خریداری کنند.

ظاهرا شرکت بیمه دی تلاش می کند با انعقاد قرارداد گروهی حجم قابل توجهی نقدینگی جذب کند، با این حال امروز محمد ابراهیم امین رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگار ما تاکید کرد که بیمه مرکزی به این موضوع ورود کرده است.

به گفته او روز گذشته به مسئولان شرکت ها اعلام شده که انعقاد قرارداد گروهی با شرکت های بیمه دارای سطح توانگری پایین ممنوع است.

این اقدام بیمه مرکزی قابل تقدیر است و از رخ دادن اتفاقی مشابه پرونده بیمه توسعه پیشپیری می کند.

گزارش اخیر پایگاه خبری بانک و بیمه درباره اقدام بیمه دی را می توانید در این لینک بخوانید

کد خبر: 1924

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ پنج شاخص رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه مشخص شد

با گذشت سه ماه از اعلام رسمی آغاز «طرح رتبه بندی شرکت های بیمه»، حالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *