جمعه , ۴ اسفند ۱۴۰۲

صنعت بیمه به شایستگی از مرحله تحریم عبور کرد

بیمه در کشور، در مدتی که توسط غربی ها تحریم شده بود ، اقدامات شایسته ای را انجام داده و توانسته از این مرحله گذر عبور کند.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، دکترکاردگر نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه آسیا در گفت و گو با رادیو گفت و گو در خصوص فرصت های پیش روی کشور در پسا تحریم برای توسعه بیمه گفت: انباشت ریسک در کشور می تواند خطراتی را داشته باشد و در این ایام اتفاق خاصی نیفتاده تا صنعت بیمه را دچار چالش کند.

در دو سه دهه گذشته تراز ما منفی و واگذاری ریسک به خارج از کشور بیشتر بوده و نتوانسته ایم پذیرش ریسکی در داخل داشته باشیم و این به عدم رتبه بندی(ریتینگ) شرکت های بیمه بر می گردد.

نایب رئیس هیات مدیره بیمه آسیا در ادامه افزود: اگر تحریم ها حذف شود و قرار باشد ریسک هایی که در دوره تحریم خودمان پوشش دادیم و شرکت های بیمه اتکایی خارجی سراغ همان کارهایی که قبلا دستشان بوده و ما مدیریت کردیم،بروند این می تواند به ضرر صنعت بیمه تمام شود.

مدیر عامل بیمه آسیا به جذب شرکت های رتبه بندی (ریتینگ) بین المللی به منظور ارز آوری به داخل کشور اشاره کرد و بیان داشت: با افزایش توانگری مالی شرکت های بیمه داخلی باید بتوانیم بخشی از ریسک ها را در داخل نگه داری کنیم و مانع خروج ارز از کشور شویم .

وی بیان داشت:در این فاصله می توانیم با شرکت های رتبه بندی (ریتینگ) بین المللی و در خصوص رتبه بندی کردن (ریت کردن) شرکت های بیمه ای، توانایی پذیرش ریسک در بازار بین المللی را بدست آوریم تا ارز آوری را برای کشور به همراه داشته باشد.

دکتر کاردگر ورود دانش بیمه ای را یکی از فرصت های مهم در پساتحریم برای کشور برشمرد و اظهار داشت: در این زمان دانش بیمه ای می تواند از خارج به داخل کشور وارد شود و از طرفی ما باید جذابیت های کار را در اقتصاد کشور نشان دهیم تا بیمه گران خارجی، میل به فعالیت بیمه ای را در کشور داشته باشند.

کد خبر: 1899

این را نیز بررسی کنید

سرمد

حضور بیمۀ سرمد در نخستین همایش و نمایشگاه «ایران پتروکم»

بیمۀ سرمد در کنار بانک صادرات ایران در نخستین همایش و نمایشگاه ایران پتروکم در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *