شنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۳

اخراج کارمندان، راحت‌ترین روش افزایش توانگری مالی شرکت‌های بیمه!

کاهش سطح توانگری شرکت‌های بیمه باعث شده بیمه مرکزی به آنها راهکارهایی برای جلوگیری از ادامه وضع موجود پیشنهاد بدهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، معاون نظارت بیمه مرکزی از توانگری پایین ۸ شرکت بیمه در سال جاری خبر داده و گفته است: شورای عالی بیمه این شرکتها را موظف کرده که برنامه ترمیم وضعیت مالی خود را در چارچوب الزامات مورد نظر بیمه‌ مرکزی تهیه و ارائه کنند.

به گفته حبیب میرزایی،  معمولا برای شرکت‌های دارای سطح پایین توانگری راه حل‌هایی مانند افزایش سرمایه، کاهش تعهدات، کاهش سهم نگهداری و افزایش واگذاری اتکایی به همراه کاهش هزینه‌ها وجود دارد تا با این اقدامات سطح توانگری مالی آنها بهبود پیدا کند.

اما از میان این راه‌ها کدام سهل‌الوصول‌تر است؟ افزایش سرمایه اقدامی زمان‌بر است. کاهش تعهدات هم در کوتاه مدت ممکن نیست، چون قراردادها معمولا یک‌ساله‌اند و شرکت‌ها هم خیلی سخت می‌توانند از قراردادهای دارای حق بیمه بالا دل بکنند.

افزایش واگذاری اتکایی البته ممکن است، اما پیدا کردن یک شرکت اتکایی که تعهدات شرکتی با توانگری پایین را بپذیرد چندان راحت نیست، پس راحت‌ترین کار برای افزایش توانگری، می‌تواند کاهش هزینه‌ها باشد.

طبیعی است که ساده‌ترین اقدام برای کاهش هزینه‌های یک شرکت، تعدیل نیرو است. در حال حاضر برخی شرکت‌ها با سطح توانگری پایین به شدت از ازدیاد نیروی انسانی رنج می‌برند، به طوری که گفته می‌شود در یک شرکت بیمه دست کم ۴۰ درصد نیروی انسانی کنونی می‌تواند تعدیل شود.

گرچه انباشت نیروی انسانی ناکارآمد در هر شرکتی ناخوشایند است و هزینه‌های بی دلیل به آن تحمیل می‌کند، اما واقعیت این است که همیشه نزدیک‌ترین راه، بهترین راه نیست.

کد خبر: 1844

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ پنج شاخص رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه مشخص شد

با گذشت سه ماه از اعلام رسمی آغاز «طرح رتبه بندی شرکت های بیمه»، حالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *