سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

سامانه نظام پیشنهادها در بانک دی رونمایی شد

سامانه نظام پیشنهادها در بانک دی با حضور مدیرعامل و معاونان بانک رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، احمد شفیع‌زاده ـ مدیرعامل بانک دی ـ در مراسم رونمایی از این سامانه با تقدیر از تلاش‌های معاونت طرح و توسعه برای پیاده‌سازی این سامانه، راه‌اندازی نظام پیشنهادات را گامی در جهت افزایش مدیریت مشارکتی و توجه جدی به ذی‌نفعان دانست.

وی لزوم برقراری ارتباط نظام‌مند با ذی‌نفعان درونی و بیرونی بانک را از طریق سامانه نظام پیشنهادات، مرحله‌ای در جهت شناسایی زمینه های قابل بهبود سازمان دانست و تصریح کرد: ایجاد جو سازمانی مناسب و فرصت برای افزایش مشارکت فکری کارکنان در امور بانک به صورت داوطلبانه و برخوردار کردن آنان از مواهب مادی و معنوی این مشارکت از مهمترین اهداف نظام پیشنهادهاست.

مدیرعامل بانک دی با بیان اینکه یکی از نظام‌های مدیریتی پویا که نقش بسیار مهمی در توسعه منابع انسانی و در نتیجه در فرآیند توسعه کلی یک سازمان دارد نظام مدیریت مشارکتی است، خاطرنشان کرد: از نظام پیشنهادها به عنوان ساده‌ترین، رایج‌ترین و گسترده‌ترین ابزار مدیریت مشارکتی یاد می‌شود.

به گفته وی مشارکت دادن کارکنان در بهبود حیطه‌های کاری خود از طریق پیاده‌سازی و گسترش نظام پیشنهادها، روشی موثر در زمینه مشکل‌یابی و ارائه پیشنهادهایی برای بهبود روندها و رویه‌های کاری توسط افرادی است که بیشترین درگیری را با مشکلات دارند.

در این مراسم همچنین دکتر عظیم نوید تهرانی ـ معاون طرح و توسعه بانک دی ـ در زمینه لزوم راه‌اندازی این سامانه در بانک و مراحل اجرایی شدن آن توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: در نظام مدیریت مشارکتی کلیه افراد سازمان درباره روش‌های حل مسائل و ارتقای بهره‌وری سازمان، فعالانه اندیشیده و حاصل آن را در قالب طرح‌ها و پیشنهادها به سازمان ارائه می‌کنند.

وی افزود: با آغاز به کار رسمی این سامانه از این پس کارکنان بانک دی می‌توانند با ثبت پیشنهادهای خود علاوه بر مشارکت در تصمیم‌سازی و افزایش بهره‌وری بانک از مزایا و امتیازات پیش‌بینی شده نیز در روش اجرایی نظام پیشنهادها بهره‌مند شوند.

همچنین یزدان یزدانی ـ رییس اداره مطالعات و توسعه بانک دی ـ ضمن ارائه توضیحاتی درباره پیشینه تاریخی اجرای نظام پیشنهادات در سایر کشورها و پیامدهای مثبت آن برای سازمان‌ها، نحوه کار با این سامانه و چگونگی ثبت پیشنهادات در سامانه را تشریح کرد.

کد خبر: 1768

این را نیز بررسی کنید

شرق تهران

یک سوم سپرده های بانک سینا، قرض الحسنه است

تازه ترین اطلاعات دریافتی از عملکرد بانک سینا نشان می دهد که یک سوم منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *