چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

بیمه معلم سپر بلا شد

بیمه معلم در کمپین تازه خود شعار «سپر بلای شما می‌شویم»‌ را انتخاب کرده است. در این شعاراز دو عبارت «سپر» و «بلا» به عنوان دو کلیدواژه مهم استفاده شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، «سپر» نام جنگ‌افزاری دفاعی است که در گذشته جنگجویان برای پاسداری از خود در نبرد آن را استفاده می‌کرده‌اند. این جنگ‌افزار، فرد را در مقابل ضربات متعدد طرف مقابل تا حدودی مصون می‌کرده‌ است. گرچه سپر نمی‌تواند همه ضربه‌ها را دفع کند، اما از شدت جراحت ناشی از آن می‌کاهد.

با این حال ممکن است فرد جنگ‌جو در حین نبرد با داشتن سپر، ضرباتی را هم متحمل شود و حتی خسارتی هم ببیند،‌ اما حتما و بدون شک ضربه‌های وارده به او بسیار کمتر از کسی است که سپر ندارد.

از این جهت واژه سپر می‌تواند به نوعی مفهوم بیمه را در روزگار کنونی تداعی کند. کارکرد بیمه نیز همین است. کسی که بیمه‌نامه دارد، مصون از تحمل ضربه و خسارت نیست، ما احتمال کاهش اثرات ضربه وارده به او به شدت زیاد است. فردی که بیمه‌نامه دارد با اطمینان بیشتری زندگی می‌کند، درست مثل یک جنگ‌جو که سپر به همراه دارد.

در ادامه این شعار واژه «بلا» استفاده شده است. بلا به معنای مصیبت،‌ آزمایش و سختی است. انسان «مبتلا» در واقع به یک گرفتاری و سختی دچار شده و در چنین شرایطی منتظر یک راهگشاست. این راهگشا می تواند بیمه باشد. بیمه در مواقع سختی کنار انسان است و می‌تواند مشکل او را تا حدودی حل کند.

همنشینی «سپر» و «بلا» در کنار هم این معنا را به مخاطب القا می‌کند که داشتن یک همراه خوب مانند بیمه در مواقع سختی می‌تواند چقدر دلنشین و امیدوار کننده باشد.

کد خبر: 1780

این را نیز بررسی کنید

بیمه سینا

جشنواره بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه سینا برگزار می‌شود

جشنواره فروش بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی بیمه سینا از شنبه ۲۶ خردادماه به مدت یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *