پنج شنبه , ۶ مهر ۱۴۰۲

دولت خطاب به مردم: خانه بخرید،‌ماشین بخرید، بعد ازدواج کنید!

دولت برای تسهیل زندگی مردم در حال حاضر سه نوع وام بانکی پرداخت می‌کند؛ وام خرید مسکن،‌ وام خرید خودرو و وام ازدواج. اما میزان این تسهیلات نشان می‌دهد که اولویت دولت با کدام یک از موارد است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه،‌ بسته جدید اقتصادی دولت ضمن این که وجود رکود در بازار را تایید می‌کند، از روش ساده تزریق نقدینگی برای ایجاد رونق را پیگیری کرده است. فارغ از این که این میزان نقدینگی تا چه اندازه می‌تواند به رونق بازار کمک کند و یا این که چنین روشی به خروج از رکود به افزایش تورم می‌انجامد یا نه، میزان این تسهیلات نشان می‌دهد اولویت دولت یازدهم بیشتر حل چه مشکلاتی است.

بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم، یکی از محوری‌ترین اقدامات انجام شده، افزایش میزان تسهیلات بانکی بوده است. افزایش تسهیلات خرید مسکن تا سقف ۸۰ میلیون تومان اقدامی است که پیش از این همه کارشناسان با آن مخالفت می‌کردند. به همین دلیل دولت قبل این تسهیلات را به سمت تولید مسکن سوق داد که البته نتایج آن هم چندان خوشایند نبود.

در ادامه افزایش وام خرید خودرو از ۷ میلیون تومان به ۱۵ میلیون تومان و به تازگی اعلام افزایش آن تا سقف ۲۵ میلیون تومان نشان می‌دهد که دولت قصد دارد حجم خودروهای موجود در خیابان‌ها را افزایش دهد. افزایش پرداخت وام ازدواج که تعداد در صف ماندگان آن به طرز چشمگیری افزایش یافته بود و نیز افزایش میزان آن نشان داد که دولت یازدهم به اقداماتی از این قبیل تا چه اندازه اعتقاد راسخ دارد.

در این میان اما یک علامت سوال باقی مانده است. این که چرا وام خرید مسکن ۸۰ میلیون تومان، وام خرید خودرو ۲۵ میلیون تومان و وام ازدواج تنها ۳ میلیون تومان است؟!

کد خبر: 1631

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ضریب نفوذ بیمه «محرمانه» شد

با درخواست بیمه مرکزی، مهمترین شاخص عملکرد صنعت بیمه که «ضریب نفوذ بیمه» خوانده می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *