شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

مجوز برگزاری مجمع موسسین شرکت بیمه تجارت نو صادر شد

بیمه مرکزی مجوز برگزاری مجمع موسسین شرکت بیمه تجارت نو را صادر کرد، بر این اساس این مجمع در تاریخ ۱۲ آبان ماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، مهدی سامری، مدیر اجرایی بیمه تجارت نو از صدور مجوز برگزاری مجمع موسسین شرکت بیمه تجارت از سوی بیمه مرکزی خبر داد.

بنابر اعلام مدیر اجرایی شرکت بیمه تجارت نو این مجمع در تاریخ ۱۲ آبان ماه سال جاری برگزار می شود.

آن طور که ریسک نیوز گزارش داده،‌ پیش ازین نیز پذیره نویسی بیمه تجارت نو انجام شد به طوری که رئیس اداره نظارت بازار فرابورس ایران از استقبال کم‌نظیر معامله‌گران برای پذیره‌نویسی سهام در دست انتشار شرکت در شرف تأسیس بیمه تجارت‌ نو خبر داد.

در اولین روز پذیره‌نویسی، از یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ورقه سهام در دست انتشار بیمه تجارت‌نو، بیش از ۹۸ درصد معادل یک میلیارد و ۷۲۶ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۸۷۶ ورقه به ارزش ۸۶۳ میلیارد و ۱۶۷ میلیون و ۹۳۸ هزار ریال فروخته شد.

بر این اساس رئیس اداره نظارت بازار فرابورس ایران در این خصوص تصریح کرد: البته ارزش اسمی هر سهم بیمه تجارت‌نو معادل یک هزار ریال است که ۵۰ درصد مبلغ سهام تعهد شده توسط پذیره نویسان به صورت نقدی در زمان پذیره‌نویسی پرداخت می‌شود و مابقی ارزش اسمی هر سهمدر تعهد پذیره نویسان خواهد بود که حداکثر ظرف مدت ۲ سال از تاریخ ثبت شرکت و بر اساس اعلام آتی شرکت وصول خواهد شد.

این گزارش می افزاید، با توجه به اینکه بیمه مرکزی مجوز برگزاری مجمع موسسین شرکت بیمه تجارت را صادر کرد ، انتظار صنعت بیمه برای ورود جدیدترین شرکت بیمه به عرصه بیمه گری به پایان می رسد.

کد خبر: 1605

این را نیز بررسی کنید

سرمد

معرفی سرپرست مدیریت شعبۀ استان آذربایجان غربی بیمه سرمد

با حضور مدیر امور شعب بانک صادرات استان آذربایجان غربی و سرپرست مدیریت امور شعب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *