شنبه , ۸ مهر ۱۴۰۲

بابک زنجانی به یک «گپ» بیمه‌ای اشاره کرد

بابک زنجانی در نامه‌ای  که به تازگی از او منتشر شده، به نکته مهمی در زمینه بیمه اشاره کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه،‌ در این نامه آمده است: در موضوع آتش سوزی شین آباد که بچه‌ها آتش گرفته بودند، من به عنوان یک هموطن گفتم حاضرم به آن‌ها کمک کنم و هزینه آن‌ها را بپردازم، اما مسئولین گفتند خودمان انجام می‌دهیم و تو که معلوم نیست پولت از کجاست و می‌خواهی خودت را با این بشوری، دخالت نکن! من سکوت کردم، ولی در اول مهر از وزیر محترم آموزش و پرورش پرسیدند برای این که دوباره در مدارس بچه‌ها آتش نگیرند و خسارت نبینند، امسال چه کرده‌ای؟ جواب این بود: «من همه را بیمه کرده‌ام» یعنی همه با خیال راحت بسوزند!

، آن چه در نامه بابک زنجانی اشاره شده، مسبوق به سابقه است. پیش از این نیز یکی از بخش‌های خبری سیما گزارشی را نشان داد که در آن یک عملیات عمرانی بزرگ در مجاورت یک دبستان پسرانه مشخص بود.

آن طور که والدین دانش آموزان می‌گفتند، مدیر مدرسه گفته است که همه دانش آموزان در مقابل خطرات احتمالی بیمه شده‌اند و جای نگرانی وجود ندارد. سوال آنها این بود که آیا در صورت بروز حادثه و کشته شدن دانش آموزان، پول می‌تواند جای فرزندشان را پر کند؟!

واقعیت این است که بیمه، رافع مسئولیت انسانی افراد در قبال خطراتی که ایجاد می‌کنند نیست. در واقع هیچ انسان عاقلی برای خودش بیمه نامه حوادث نمی‌خرد تا به پشتوانه آن بدون کلاه ایمنی در یک کارگاه ساختمانی پرخطر تردد کند. هیچ انسان عاقلی بیمه‌نامه شخص ثالث نمی‌خرد تا به پشتوانه آن ترمز ماشینش را از کار بیاندازد.

با این حال بیمه ظاهرا برای عده‌ای چنین اشتباهی را ایجاد کرده است. همه باید بدانند که بیمه فقط می‌تواند خسارت را جبران کند، اما مسئولیت انسان‌ها در قبال یکدیگر را از بین نمی‌برد.

کد خبر: 1580

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ضریب نفوذ بیمه «محرمانه» شد

با درخواست بیمه مرکزی، مهمترین شاخص عملکرد صنعت بیمه که «ضریب نفوذ بیمه» خوانده می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *