شنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۳

شمال به جنوب اتوبان چمران، کابوس رانندگان و بیمه‌گران

گرچه بر اساس قانون، عبور عابر پیاده از عرض اتوبان ممنوع است، اما ظاهرا این ممنوعیت نه تنها عملیاتی نمی‌شود بلکه برای عده‌ای درآمد خوبی هم دارد.

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری بانک و بیمه، با وجود این که تلاش شده در قانون «اتوبان» تعریف شود، اما هنوز هم کسانی که در تهران رانندگی می‌کنند، شاهدند که برخی عابران پیاده با جسارت هر چه تمام‌تر عرض اتوبان را طی می‌کنند.

تقریبا در همه اتوبان‌های بزرگ تهران که اطراف آنها منطقه مسکونی وجود دارد، تردد عابر پیاده دیده می‌شود. اتوبان همت، اتوبان حکیم، اتوبان ستاری و البته اتوبان چمران از این جمله‌اند. در این مورد آخر اما شدت ماجرا بیشتر است.

وجود خانه‌های تیمی معتادان در حاشیه اتوبان چمران حد فاصل اتوبان نیایش تا شهرک آتی‌ساز باعث شده تردد زیادی در این منطقه از عرض اتوبان صورت بگیرد. اتفاقا این تردد در شب‌ها بسیار زیاد می‌شود. از آنجا که اغلب این افراد با سرعت کم عرض اتوبان را طی می‌کنند،‌ بستر بسیار مناسبی برای برخورد با خودروها ایجاد کرده‌اند.

پیش از این پلیس با همکاری شهرداری تهران بخشی از خانه‌های غیرمجاز ساخته شده در این منطقه را تخریب کرد، با این حال هنوز زیر پل نیایش تعداد قابل توجهی خانه وجود دارد که ساکنان آن برای آمدن به نقاط شمال شهر راهی جز طی کردن عرض خیابان ندارند.

به صورت طبیعی بازگشت این افراد به خانه در ساعات پایانی شب است و همه کسانی که در این ساعات از شمال به جنوب اتوبان چمران رانندگی کرده‌اند، در این مقطع اتوبان با تردد قابل توجه این افراد مواجه شده‌اند.

منطقی به نظر می‌رسد که این افراد اغلب به عمد خود را در اتوبان جلوی خودروها بیاندازند تا بتوانند از رانندگان خسارت بگیرند. اتفاقا در عمده موارد تصادف هم پلیس با وجود آن که عبور از عرض اتوبان چمران ممنوع است، کروکی خسارت حادثه را به نفع عابر پیاده تنظیم می‌کند.

طبیعی است که در چنین موقعیتی راننده نیز از بیمه‌نامه شخص ثالث خود استفاده کرده و خسارت قابل توجهی را به شرکت بیمه تحمیل می‌کند.

به نظر می‌رسد بد نیست پلیس، شهرداری، شرکت‌های بیمه و یا حتی بیمه مرکزی برای حل مشکل این منطقه حادثه خیز، دست به دست هم داده و هزینه‌های ناشی از خسارت را به شکل قابل توجهی کم کنند.

کد خبر: 1561

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ پنج شاخص رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه مشخص شد

با گذشت سه ماه از اعلام رسمی آغاز «طرح رتبه بندی شرکت های بیمه»، حالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *