شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱
خانه » بانک » احداث ۵۰۰ خانه بهداشت توسط بانک‌ها تا ۲ سال آینده

احداث ۵۰۰ خانه بهداشت توسط بانک‌ها تا ۲ سال آینده

رییس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی کشور از کمک بانک ها برای ساخت ۵۰۰ خانه بهداشت روستایی تا دو سال آینده و ایجاد صندوق توسعه سلامت در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، دکتر کورش پرویزیان در حاشیه جلسه صبحانه کاری وزیربهداشت، معاونین و مدیران این وزارتخانه با شورای عالی کانون بانک های خصوصی و شورای هماهنگی بانک های دولتی که در ستاد وزارت بهداشت برگزارشد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه ای که با وزیر بهداشت، معاونان و مدیران این وزارتخانه داشتیم موضوع مسئولیت اجتماعی بانک ها در حوزه سلامت و کمک به ساخت واحدها و خانه های بهداشت روستایی مطرح شد که بانک های کشور متعهد شدند تا برای احداث ۵۰۰ خانه بهداشت ظرف مدت ۲ سال مشارکت کنند.

رییس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی با اشاره به به سرمایه گذاری و مشارکت بانک ها در حوزه سلامت تصریح کرد: به منظور حضور و سرمایه گذاری بانک ها در حوزه سلامت، طی یک پیشنهاد مشترک بنا شد صندوق توسعه سلامت کشور راه اندازی شود ، که طرح اولیه آن در جلسه امروز مطرح شد و با توجه به اهمیت حوزه سلامت، امیدوارم زمینه حضور هر چه بیشتر بانک ها دراین حوزه فراهم شود.

مدیر عامل بانک پارسیان در خصوص سهم بانک ها در صندوق توسعه سلامت کشورگفت: سهم بانک ها متفاوت و به صورت داوطلبانه است که آمارآن بزودی اعلام می شود.

* کد خبر: 1536

این را نیز بررسی کنید

 احیای بزرگترین واحد تولیدی واگن کشور با مشارکت بانک صادرات ایران

​عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران گفت: شرکت واگن پارس به عنوان بزرگترین واحد تولید واگن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *