پنج شنبه , ۶ مهر ۱۴۰۲

تجمع سپرده‌گذاران علیه «آرمان» + عکس

در حالی که معاون نظارتی بانک مرکزی چند بار از بررسی‌های نهایی پروند موسسه اعتباری آرمان خبر داده است، به تازگی عکس‌هایی از تجمع سپرده‌گذاران این موسسه در اعتراض به عملکردش منتشر شده است.

به گزاش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، چندی پیش حمید تهران فر معاون نظارتی بانک مرکزی در برنامه‌ای تلویزیونی در پاسخ به این سؤال که آیا موسسه فرشتگان دارای مجوز از بانک مرکزی است، گفت: موسسه فرشتگان در موسسه آرمان ادغام شده است. اکنون موسسه فرشتگان وجود ندارد، بلکه موسسه اعتباری آرمان هست. موسسه مالی و اعتباری آرمان هم اکنون مجوز ندارد، ولی تا چند وقت دیگر مجوز می‌گیرد.

تهران فر افزود: موسسه اعتباری آرمان در حال گذراندن برخی مقرراتی است که بانک مرکزی به این موسسه تحمیل کرده تا بتواند مجوز خود را دریافت کند.

با این حال تا امروز از ارائه مجوز به این موسسه خبری منتشر نشده است. هم اکنون در فهرست موسسات دارای مجوز بانک مرکزی نیز اسمی از این موسسه دیده نمی‌شود. موسسه اعتباری آرمان که تحت نظارت بانک مرکزی نیست و حتی عبارت «تحت نظارت بانک مرکزی» را نیز در بسیاری از شعب خود محو کرده است،‌ سودی بالاتر از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار به سپرده‌گذاران خود پرداخت می‌کند.

آن طور که سرپرست این موسسه اعلام کرده، موسسه اعتباری آرمان بیش از ۵۰۰ شعبه در سراسر کشور دارد.

عکس‌هایی که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده از تجمع مردم در مقابل یکی از شعب این موسسه حکایت دارد. در این عکس‌ها عباراتی چون «تجمع مال باختگان موسسه اعتباری آرمان ایرانیان»، «موسسه به هیچ عنوان پاسخگو نمی‌باشد» و « ۸ ماه خیانت مدیران آرمان به سپرده گذاران» دیده می‌شود.

 photo_2015-10-07_09-12-55

photo_2015-10-07_09-13-01

کد خبر: 1491

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ضریب نفوذ بیمه «محرمانه» شد

با درخواست بیمه مرکزی، مهمترین شاخص عملکرد صنعت بیمه که «ضریب نفوذ بیمه» خوانده می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *