دوشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۲

فروش موبایلی بیمه‌نامه توسط بیمه سینا آغاز شد

بیمه سینا امروز از طرحی رونمایی کرد که بر اساس آن مردم می‌توانند از طریق یک کد USSD بیمه‌نامه خریداری کنند. این طرح در راستای تسریع در عملیات بیمه‌گری و نیز کمک به حفظ محیط زیست عملیاتی شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، امین شیرکانی مدیرعامل بیمه سینا در مراسم رونمایی از این طرح گفت: توسعه استفاده از آی‌تی در خدمات شرکت‌های بیمه‌ای یک الزام است و بیمه سینا هم در همین راستا به عنوان نخستین شرکت بیمه‌ فروش بیمه‌نامه بر بستر موبایل را کلید زد.

وی افزود: بیمه‌نامه‌هایی که از این طریق فروخته می‌شود حق بیمه کمی دارند و به همین دلیل زحمت رفت و آمد به نمایندگی بیمه را به خریدار تحمیل نمی‌کند. ضمن این که کاهش مصرف کاغذ و رفت‌ و آمدها از دستاوردهای فروش بیمه‌نامه به این روش است.

به گفته شیرکانی این کار هم می‌تواند به توسعه فرهنگ بیمه منجر شود و هم خرید بیمه‌نامه را در هر زمان و مکان ممکن می‌کند.

شیرکانی در پاسخ به این سوال که آیا فروش بیمه‌نامه از طریق موبایل به کاهش پرتفوی نمایندگان شرکت منجر نخواهد شد،‌ گفت: بیش از ۷۵ درصد پرتفوی بیمه در کشور ما متعلق به رشته‌های اتوموبیل و درمان است که از طریق نمایندگان انجام می‌شود و تنها حدود ۵ درصد از باقیمانده پرتفوی مربوط به بیمه‌نامه‌هایی است که ما بر روی موبایل ارائه می‌کنیم.

در ادامه این نشست، حامد منصوری مدیرعامل آپ که شرکت طرف قرارداد بمیه سینا در اجرای این طرح است، با بیان این که این شرکت ۷۰ درصد تراکنش‌های USSD را در اختیار دارد، گفت: دست کم ۳٫۵ میلیون نفر اپلیکیشن آپ را بر روی موبایل خود نصب کرده‌اند و این بستر خوبی برای فروش بیمه‌نامه است.

وی افزود: هم اکنون سیستم امنی داریم که مردم به آن اعتماد کرده‌اند، اما نگرانی ما از حضور رقبایی است که مشخص نیست چه نظارتی بر آنها وجود دارد و به همین دلیل ممکن است اقدامات آنها کل بازار USSD را به خطر بیاندازد.

وی با تاکید بر این که این شرکت توانسته ماهیانه ۱٫۵ میلیارد تومان منابع برای خیریه‌ها جمع‌‌آوری کند،‌گفت: پایداری سیستم، قطع نبودن و راحتی استفاده از سیستم آپ باعث شده که اقبال به آن در بازار به شدت زیاد باشد.

در ادامه این نشست طرح فروش بیمه‌نامه با استفاده از #۷۳۳* رو نمایی شد. با این روش افراد می‌توانند انواع بیمه نامه آتش سوزی، حوادث انفرادی و حوادث سفر را بر بستر موبایل خریداری کنند. ضمن این که به زودی این امکان به اپلیکیشن آپ نیز اضافه خواهد شد.

کد خبر: 1420

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ضریب نفوذ بیمه «محرمانه» شد

با درخواست بیمه مرکزی، مهمترین شاخص عملکرد صنعت بیمه که «ضریب نفوذ بیمه» خوانده می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *