شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

عملکرد بیمه کوثر در مقایسه با صنعت بیمه کشور

حق‌ بیمه تولیدی شرکت بیمه کوثر نسبت‌ به مدت مشابه سال قبل با ۱۷/۶ درصد رشد به ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه و اعلام مدیر برنامه‌ریزی و پایش استراتژیک بیمه کوثر، حجم حق‌ بیمه‌های تولیدی بازار بیمه با ۸/۳ درصد افزایش نسبت‌ به مدت مشابه سال گذشته به حدود ۸۱ هزار میلیارد ریال رسید.

ابوالفضل آقادادی با بیان اینکه در پنج‌ ماهه اول سال ۱۳۹۴ در بازار بیمه، سهم رشته شخص‌ثالث و مازاد ۳۹ درصد، سهم بیمه درمان ۲۲ درصد و سهم بیمه‌های زندگی ۱۲ درصد از کل حق‌ بیمه‌های تولیدی بوده است، خاطر نشان‌ کرد: طی این مدت در شرکت بیمه کوثر، سهم رشته شخص‌ ثالث و مازاد ۵۰ درصد و سهم بیمه درمان ۱۹ درصد و سهم بیمه‌های زندگی ۱۴درصد از کل حق‌ بیمه‌های تولیدی بوده است.

وی بیان‌کرد: طی این مدت شرکت‌های بیمه ایران، آسیا، البرز، دانا، پارسیان، کوثر، پاسارگاد، کارآفرین و معلم (هر یک دارای سهم بالاتر از سه‌درصد) در مجموع بیش از ۸۳درصد از حق‌بیمه تولیدی را به خود اختصاص داده‌اند و باتوجه‌به میزان حق‌بیمه تولیدی شرکت‌ها، بیمۀکوثر طی این مدت در رتبه پنجم در میان ۲۸شرکت‌خصوصی کشور قرار گرفت.

مدیر برنامه‌ریزی و پایش استراتژیک شرکت با اشاره به اینکه شرکت‌های بیمه طی این مدت همچنین حدود ۴۵هزارمیلیارد ریال خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت کردند که در مقایسه با پنج‌ماهه اول سال قبل ۲۱/۷درصد رشد را نشان می‌دهد، گفت: طی این مدت، سهم رشته شخص ثالث و مازاد ۳۸درصد، سهم بیمه درمان ۳۵درصد و سهم بیمه های زندگی ۶/۹ درصد از خسارت‌های بازار بیمه بوده است.

ابوالفضل آقادادی با بیان اینکه در پنج‌ماهه اول سال۱۳۹۴، شرکت بیمۀکوثر با ۶۷درصد رشد نسبت‌به مدت مشابه، حدود هزارو۴۵۲میلیارد ریال خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت کرده است، اظهارداشت: سهم رشته شخص‌ثالث و مازاد ۴۲/۵درصد، سهم بیمه درمان ۲۸درصد و سهم بیمه‌های زندگی ۱۲/۳درصد از خسارت‌های شرکت بوده است.

وی با اشاره به اینکه نسبت خسارت شرکت در پنج‌ماهۀ اول‌سال‌جاری به۴۷درصد رسید، افزود: طی این مدت، نسبت خسارت بازار بیمه معادل ۵۶/۳درصد بود که در مقایسه با سال قبل شش‌واحد افزایش نشان ‌می‌دهد و همچنین نسبت خسارت شش شرکت بیمۀ نوین، سینا، ایران، ملت، میهن و دانا بالاتر از متوسط در بازار بیمه و به ترتیب ۹۴/۵، ۸۳/۵ ، ۶۹ ، ۶۸/۹، ۶۴/۲و ۵۸/۷ درصد بوده است.

کد خبر: 1412

این را نیز بررسی کنید

سرمد

معرفی سرپرست مدیریت شعبۀ استان آذربایجان غربی بیمه سرمد

با حضور مدیر امور شعب بانک صادرات استان آذربایجان غربی و سرپرست مدیریت امور شعب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *