چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

مظلومی از پساتحریم صنعت بیمه در ایران گفت

دومین گردهمایی فعالان تجاری ایران-اروپا به میزبانی شهر ژنو سوئیس با تمرکز بر خدمات بازار مالی و ارتباط تجاری، دوم و سوم مهر ماه برگزار شد و دکتر یونس مظلومی، مدیر عامل شرکت بیمه رازی به عنوان تنها شرکت بیمه حضور یافته در این گردهمایی در اولین روز همایش به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه و به نقل از ریسک نیوز، محور سخنرانی مدیر عامل شرکت بیمه رازی در این همایش که با هدف قدرت بخشیدن به فعالان بخش خصوصی و شرکای بین‌المللی آنها برگزار شده است، آمادگی صنعت بیمه در دوران پساتحریم بود.

وی در این  همایش به شاخصه‌های مهم حضور صنعت بیمه ایران در عرصه بین الملل و ایجاد محیط مناسب کسب و کار برای شرکت های بیمه ایرانی به منظور ارتقا حضور در بازار های پیشرفته اشاره داشت.

این گردهمایی بزرگ فعالان تجاری ایران – اروپا شرایطی را مهیا کرد تا نخبگان و چهره‌های مطرح، در زمینه های مالی پیشنهادات و برنامه های خود را برای رشد و ترقی وضعیت اقتصادی ایران مطرح و علاوه بر ارائه راهکارهای مالی، پیش بینی هایی هم از آینده شرایط ایران ارائه کنند.

از شاخصه‌های اصلی این گردهمایی بزرگ حضور سیاستمداران و بازیگران فعال اقتصادی بود. در این راستا نخست وزیر سوئیس، مدیر کل اقتصادی دپارتمان سوئیس، سفیر سوئیس در ایران، نخست وزیر سابق فرانسه، غلامعلی کامیاب معاون ارزی بانک مرکزی، پرویز عقیلی مدیر عامل و عضو هیات مدیره بانک خاورمیانه و یونس مظلومی مدیر عامل شرکت بیمه رازی از سخنرانان کلیدی این همایش بود.

علاوه بر شرکت بیمه رازی، بانک های پاسارگاد و خاورمیانه نیز در این همایش دو روزه شرکت کردند.

اسفندیار باتمانقلیچ، بنیان‌گذار فروم ایران- اروپا درباره این رویداد گفت: گردهمایی ایران-اروپا با باور به دیپلماسی تجاری تعریف شده است. با توجه به موفقیت حاصل شده در توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵، تبادل نظر درباره شناسایی فرصت‌های بازار ایران و تنظیم استراتژی‌های قابل اجرا برای سرمایه‌گذاری و تجارت در ایران، از مباحث مهم برای فعالان اقتصادی است.

وی با اشاره به گرد هم آمدن بزرگان کسب و کار از ایران، اروپا و جهان در دومین گردهمایی ایران- اروپا گفت: ایران، بازاری با اهمیت بسیار بالاست و برگزاری موفقیت‌آمیز اولین همایش و موقعیت حساس کنونی، ما را بر آن داشت تا سریع‌تر نسبت به برگزاری فروم دوم قدم برداریم. این رویداد، پیام‌آور دوره جدیدی از توسعه اقتصادی ایران خواهد بود که در آن سخنرانان برجسته‌ای در سطح جهانی، دیدگاه‌های خود را در زمینه رشد اقتصادی پس از تحریم‌ها بیان خواهند کرد.

جیوانی کاستلانتا، رئیس هیئت مدیره شرکت اعتباری صادرات ایتالیا (SACE) نیز درباره اهمیت چنین همایشی گفت: عرصه جدیدی برای اقتصاد ایران در حال آغاز است و این مستلزم بررسی الگوهای جدید کسب‌وکار و چشم‌اندازهای محلی همپای چشم‌اندازهای جهانی است که با گفتگو و تبادل نظر با فعالان مطرح اقتصادی میسر می‌شود.

کد خبر: 1384

این را نیز بررسی کنید

بیمه سینا

جشنواره بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه سینا برگزار می‌شود

جشنواره فروش بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی بیمه سینا از شنبه ۲۶ خردادماه به مدت یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *