جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲

بانکداری شرکت‌های کوچک و متوسط در بانک آینده

بنگاه‌های کوچک و متوسط، سهم و جایگاه پر اهمیّتی در اقتصاد کشورها دارند.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، در کشورمان ایران نیز طبق بررسی‌های به‌عمل آمده، این شرکت‌ها بیش از ۶۰ درصد اشتغال و ۹۴ درصد تعداد بنگاه‌های اقتصادی فعال را به‌خود اختصاص داده‌اند. این شرکت‌ها، دارای ویژگی‌های مشترک متمایز کننده‌ای از شرکت‌های بزرگ بوده و به‌همین دلیل، دارای مدل‌های مدیریتی، تأمین مالی، فنآوری، دانش فنی، بازاریابی خدمات و محصولات خاص خود هستند.

بانک آینده با درک جایگاه و هم‌چنین ویژگی‌های متمایز شرکت‌های کوچک و متوسط (SMEs) با رویکردی تازه نوآورانه در عرصه بانکداری کشور و به‌منظور شناسایی نیازمندی‌های مالی و برقراری ارتباط دوسویه مبتنی بر ارائه خدمات راه‌حل‌ محور (Solution Oriented)، اقدام به اجرای طرح «بانکداری شرکت‌های کوچک و متوسط»، به‌عنوان یکی از خطوط کسب‌وکار مورد تمرکز خود نموده است.

در این طرح که در گام اوّل، صنایع منتخب هدف اجرا خواهد بود، شناسایی دقیق نیازهای پنهان و آشکار، ارائه خدمات و مشاوره‌های مالی مستقل و منحصر به‌فرد، راه‌کاریابی برای بنگاه‌ها وفق نیاز شناسایی شده و از سوی دیگر، ارائه خدمات مدیریت حساب، خدمت‌رسانی فوری و با اولویت، توجه ویژه به طرح‌های خلاقانه و نوآور، ارائه محصولات سپرده‌ای و اعتباری سفارشی و اختصاصی و ارائه خدمات مالی و مشاوره‌ای در محل فعالیت (Cost To Serve Services) از جمله تمهیداتی است که در این طرح، عملیاتی خواهند شد.

کد خبر: 1287

این را نیز بررسی کنید

بنگاه هایی که به بانک ها تحمیل می شوند

طی سالهای اخیر بارها به موضوع بنگاهداری بانک ها و لزوم خروج از بنگاه داری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *