پنج شنبه , ۹ آذر ۱۴۰۲

«رازی» کمترین رشد نسبت خسارت را از آن خود کرد

شرکت بیمه رازی به شکل قابل توجهی توانسته نسبت خسارت خود را کنترل کند.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه،‌ بر اساس تازه ترین اطلاعات منتشر شده از سوی بیمه مرکزی، بیمه رازی در چهار ماه نخست امسال توانسته ۱۶۵۸ میلیارد ریال حق بیمه تولید کند. نرخ رشد حق بیمه تولیدی این شرکت ۱۵٫۲۴ درصد بوده که از متوسط رشد حق بیمه در کل شرکت‌ها ۴٫۶۷ واحد درصد بیشتر است.

از سوی دیگر تعداد بیمه‌نامه‌های صادر شده توسط این شرکت ۱۹٫۳۳ درصد رشد داشته که این عدد هم در مقایسه با متوسط بازار ۱۳٫۶۷ واحد درصد بالاتر قرار گرفته است. در حوزه پرداخت خسارت نیز شرکت بیمه رازی ۱۶٫۰۴ درصد رشد داشته که ۳٫۵۵ واحد درصد کمتر از متوسط رشد بازار بیمه است.

با وجود این که نسبت خسارت شرکت بیمه رازی ۳۴٫۱۶ عنوان شده و این عدد با متوسط کل شرکت‌ها یعنی ۵۵٫۶۴ درصد فاصله قابل توجهی دارد، اما رشد نسبت خسارت این شرکت بسیار قابل توجه است.

رشد نسبت خسارت می‌تواند نشان دهنده عملکرد نامطلوب شرکت‌ها در شناسایی درست ریسک و یا فروش بیمه نامه بدون توجه به شرایط خریدار باشد. در بازاری که رشد نسبت خسارت برخی شرکت‌ها تا ۳۵ واحد هم محاسبه شده است، رشد نسبت خسارت بیمه رازی تنها ۰٫۲۴ واحد بوده است. این کمترین عدد در میان کل شرکت‌های بیمه در چهار ماه نخست امسال است.

کد خبر: 1243

این را نیز بررسی کنید

خوش کیش: امکان استفاده از ظرفیت اتکایی «کشورهای دوست» وجود دارد

مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین معتقد است تحریم ها به خوبی توانسته است قدرت مدیریت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *