جمعه , ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
خانه » بانک » تقدیر فتحی پور از بانک صنعت و معدن

تقدیر فتحی پور از بانک صنعت و معدن

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست تخصصی مدیرعامل بانک صنعت و معدن در تبریز با بیان اینکه بانک صنعت و معدن از مدیریتی توسعه‌گرا و صاحب‌نظر برخوردار است، گفت: مدیرعامل این بانک یک تئوریسین در زمینه مسائل اقتصادی و توسعه متوازن است و بنده به عنوان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بر این موضوع شهادت می‌دهم.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، ارسلان فتحی‌پور خواستار تصمیم‌گیری‌های منطقی در حمایت از صنعت و تولید شد و افزود: در سال‌های اخیر راه‌های آزمون و خطای بسیاری در زمینه حمایت از صنعت پیموده‌ایم و گاه به بهانه حمایت از واحدهای بزرگ واحدهای کوچک را فدا کرده‌ایم و زمانی نیز به بهانه حمایت از واحدهای کوچک و زودبازده واحدهای بزرگ را فراموش کرده‌ایم و سیاست فعلی بانک صنعت و معدن ارزشمند و قابل توجه است.

فتحی‌پور با بیان اینکه در زمینه ارزش افزوده بخش صنعت و معدن با رشد منفی اقتصادی مواجه بوده‌ایم و دولت با اتخاذ سیاست‌های اعتمادزا در عرصه اقتصاد موجبات رشد اقتصادی مثبت را فراهم آورده و پیش‌بینی می‌شود در سال ۹۴ نرخ رشد اقتصادی ۵ درصد و در سال ۹۵ به نرخ رشد اقتصادی ۸ درصد برسیم که همان نرخ رشد اقتصادی پیش‌بینی شده در برنامه توسعه کشور است.

وی ادامه داد: در برخی واحدهای بزرگ تولیدی اشباع در انبارها رخ داده و اکثر قطعه‌سازان نیز با موضوع مشکل در منابع مالی و در گردش مواجه هستند و این در حالی است که اندوخته بانک‌ها در نزد بانک مرکزی نیز رو به افزایش است.

فتحی‌پور عنوان کرد: در حالی که صنعت و تولید در کشور در حال از بین رفتن است در حال تعارف به همدیگر هستیم و این در حالی است که روزانه به تعداد بیکاران افزوده می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: حمایت از تولید و مصرف باید به صورت دو طرفه رخ دهد و تحرک در بازار ایجاد شود و در غیر اینصورت و عدم تحرک در بازار با مشکل جدی مواجه خواهیم شد و متاسفانه وضعیت برخی واحدهای تولیدی بسیار شکننده بوده و قادر به پرداخت حقوق به کارگران نیستند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: صندوق توسعه ملی باید در چنین شرایطی ایفای نقش کند و منابع مالی لازم را تامین کند و بانک‌ها نیز باید برای تحرک به بازار حمایت کافی را داشته باشند.در صورتی که تحریم‌ها مرتفع شود می‌توان از منت بانک‌های داخلی خارج شویم.

نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم سوغاتی مدیر عامل بانک صنعت و معدن در سفر به آذربایجان‌شرقی ارزشمند باشد و حمایت خوبی از شناسنامه صنعت کشور در تبریز توسط این بانک صورت گیرد چرا که آذربایجان‌شرقی و تبریز از لحاظ مختلف مولفه‌های ارزشمند صنعتی را دارند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای جبران عقب‌ماندگی اقتصادی و صنعتی کشور آذربایجان‌شرقی می‌تواند نقش‌آفرینی خوبی داشته باشد و در صورتی که حمایت لازم از این استان صورت نگیرد در سطح کلان کشوری نیز موفق نخواهیم بود.

* کد خبر: 1247

این را نیز بررسی کنید

کارآفرین

بانک کارآفرین؛ الگوی بانکداری، تعهد به شفافیت تا ترویج نیکوکاری

تعهد به شفافیت مالی در شبکه بانکی از جمله مهم‌ترین درخواست‌های شهروندان است که بانک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *