سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

بانک‌ها بنیان‌گذار «کمپین تحریم خرید خودرو» بودند

کمپین تحریم خرید خودروهای صفر داخلی در حالی به ضد انقلاب و مردم خائن نسبت داده شده که پیش از علنی شدن آن، بانک‌ها به صورت غیرعلنی این کمپین را راه انداخته‌ بودند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه،‌ کمپین خرید خودری صفر داخلی ممنوع حدود یک ماه است که فعالیت می‌کند. آن طور که اطلاعات منتشر شده از وضعیت تولید خودروسازان، نمایگاه‌های خودرو و حتی اطلاعات پلیس در حوزه شماره گذاری خودروهای صفر نشان می‌دهد، این کمپین اثر خود را گذاشته است.

این کمپین آن قدر توسعه یافت که وزیر صنعت، معدن و تجارت را به واکنش واداشت. حتی به تازگی یکی از مراجع تقلید هم به استفتایی در این زمینه پاسخ داده است.

این کمپین اگر چه مردمی بوده و در شبکه‌های اجتماعی به سرعت طرفدارانی را جذب کرد، اما واقعیت این است که نظام بانکی دست کم دو ماه قبل از علنی شدن کمپین، آن را کلید زده بود. نیمه اردیبهشت امسال بود که شورای پول و اعتبار افزایش وام خرید خودرو به ۱۵ میلیون تومان را تصویب کرد.

۱۱ خرداد ماه نیز بانک مرکزی شیوه نامه اعطای خرید خودرو را به نظام بانکی ابلاغ کرد. با گذشت سه ماه از ابلاغ همه این بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها هنوز کسی نیست که توانسته باشد یک فقره وام خودروی ۱۵ میلیون تومانی از بانک‌ها دریافت کند.

این نشان می‌دهد که کمپین خرید خودروی صفر ممنوع را پیش از این که مردم در شبکه‌های اجتماعی آغاز کنند، بانک‌ها آن را پایه گذاری کرده بودند.

کد خبر: 1219

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ پنج شاخص رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه مشخص شد

با گذشت سه ماه از اعلام رسمی آغاز «طرح رتبه بندی شرکت های بیمه»، حالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *