دوشنبه , ۴ تیر ۱۴۰۳

حمایت از اشتغال جزو برنامه‌های اصلی بانک تجارت است

عضو هیات مدیره بانک تجارت همزمان با هفته دولت و بانکداری اسلامی در گفت‌وگویی ضمن اشاره به برنامه‌های اجرایی این بانک در راستای اهداف کلان اقتصادی کشور، به تشریح اقدامات بانک تجارت در زمینه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و کارآفرینی پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه،‌ رضا دولت‌آبادی با اشاره به اقدامات بانک تجارت در حمایت از تولید و اشتغال، مانده تسهیلات این بانک تا پایان تیرماه ۹۴ در بخش صنعت و معدن را بیش از ۱۲۸ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: بخش کشاورزی کشور نیز بیش از ۸۴ هزار میلیارد ریال می‌باشد. همچنین به این آمار باید مانده تسهیلات بخش‌های صادرات و بازرگانی که عددی بالغ بر ۱۲۷ هزار میلیارد ریال را شامل می‌شود نیز اضافه کرد.

وی با تاکید بر اینکه بانک تجارت در بین پنج بانک بزرگ تجاری کشور همچنان بانک نخست در صدور ضمانتنامه و گشایش اعتبار به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: این بانک تا پایان تیـرماه سالجــاری مانـده تعهــدات ضمانتنامه ای (داخلی و خارجی) خود را به بیش از ۱۷۲ هزار میلیارد ریال رسانده است.

عضو هیات مدیره این بانک در سخنان خود همچنین به راه‌اندازی باشگاه مشتریان همزمان با هفته دولت اشاره کرد و گفت: باشگاه مشتریان بانک تجارت به منظور خلق ارزش افزوده برای هموطنان و مشتریان، راه‌اندازی شد تا از این طریق در کنار ارائه آخرین خدمات نوین بانکی، خدمات بیشتری را در قالب جشنواره‌ها به مشتریان ارائه شود.

وی در ادامه به طرح‌های اقتصادی مورد حمایت مالی بانک تجارت که شهریور امسال مقارن با هفته دولت و بانکداری اسلامی به بهره‌برداری رسید اشاره کرد و گفت: مشارکت در احداث پروژه‌هایی همچون هتل میراژ کیش با تسهیلات ۱۷۰ میلیارد ریالی، مجتمع تفریحی “صبا” استان قم با ۵۷ میلیارد ریال تسهیلات با ایجاداشتغال مستقیم برای ۳۰۰ نفر از جمله طرح‌هایی است که با تسهیلات بانک تجارت به بهره برداری رسیده است.

دولت‌آبادی افزود: مجتمع گردشگری آذرکوشک آنا در استان آذربایجان غربی با تسهیلات ۴۸۰ میلیارد ریالی، تولید کاشی و سرامیک در مجتمع ایفاسرام یزد با ۱۸۱میلیارد ریال تسهیلات با ایجاد اشتغال مستقیم ۷۰۰ نفر و تولید کاغذ در مجتمع پیشگامان کاغذ در استان مرکزی با میزان تسهیلات ۳۳ میلیون و ۵۶۵ هزار یورو تسهیلات ارزی ‌و۵۱۲ میلیاردریال تسهیلات ریالی در کنار مشارکت در توسعه خط ۴ مترو تهران با گشایش اعتبار اسنادی بالغ بر ۵ میلیارد یوان چین از دیگر مواردی است که با تسهیلات بانک تجارت به بهره برداری رسیده است.

عضو هیات مدیره بانک تجارت در ادامه این گفت‌وگو با تاکید بر اینکه این بانک در کنار انجام وظایف و کارویژه‌های اقتصادی و پولی خود، اقداماتی را در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی به انجام رسانده است گفت: در حـوزه پزشـکی و سـلامـت، کمک هزینه خرید تجهیزات بیمارستانی و کمک هزینه‌های درمانی به موسسات خیریه نظیر محک، بنیاد بیماری های نادر و خاص پرداخت شده است.

وی در پایان افزود: آزادی قریب به ۴۰۰۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با ۶۴۸ میلیارد ریال تسهیلات بانک تجارت، حمایت مالی از ده‌ها کنفرانس علمی، تقدیر از اساتید دانشگاهی و برگزیدگان جشنواره‌های علمی با اعطاء سهام بانک، اهدای تجارت کارت جوان به دانشجویان جدیدالورود دانشگاه‌ها و ساخت دبستان دخترانه ۹ کلاسه در شهرستان اهر از مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی با هزینه‌ای بیش از ۱۴ میلیارد ریال، اعطای ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) از دیگر اقداماتی است که بانک تجارت در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی به آن پرداخته است.

کد خبر: 1061

این را نیز بررسی کنید

بانک دی استخدام می کند

بانک دی به منظور تامین نیرو در مدیریت امور پشتیبانی، نیروی خدماتی جذب می‌کند. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *