دوشنبه , ۴ تیر ۱۴۰۳

بیمه رازی از دهیار منطقه سیل زده سیجان تقدیر کرد

شرکت بیمه رازی که بیمه گر اصلی خانه های خسارت دیده از سیل روستای سیجان بود، از دهیار این روستا به دلیل مسئولیت پذیری در خرید بیمه نامه حوادث برای خانه های این منطقه تقدیر کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، در گردهمایی شورای مدیران شرکت بیمه رازی که با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران ارشد این شرکت در هتل المپیک تهران برگزار شد، معصومه طباطبایی دهیار منطقه سیجان که برای ۲۵۰ واحد مسکونی این منطقه بیمه نامه حوادث خریداری کرده بود تجلیل شد.

طباطبایی در این مراسم با بیان اینکه بیمه کردن ساختمان های منطقه به پیشنهاد بیمه رازی انجام شده بود، گفت: این پیشنهاد به استانداری و از آنجا به فرمانداری منتقل شده بود که در نهایت ما در دهیاری سیجان این پیشنهاد را عملیاتی کردیم.

به گفته او ارائه این پیشنهاد به اهالی منطقه چندان مورد استقبال قرار نگرفته بود، چرا که سابقه وقوع سیل یا خسارت سنگین در منطقه سیجان طی سالهای متمادی وجود نداشته است. با این حال او از محل بودجه دهیاری با هزینه ۱۵ هزار تومان برای هر خانه این بیمه نامه را برای ۲۵۰ واحد مسکونی تهیه کرده است.

دهیار سیجان با بیان این که برقراری این بیمه نامه خواست خدا بوده تا خسارت دیدگان این حادثه پس از وقوع آن کمی دلگرم شوند، ادامه داد: بیمه رازی ۲۴ ساعت پس از تکمیل پرونده، خسارت مردم را پرداخت کرد و این اقدام تاثیر بسیار مثبتی بر دیدگاه مردم نسبت به موضوع بیمه و البته بیمه رازی داشت.

طباطبایی افزود: من از مدتها پیش تبلیغات شرکت بیمه رازی را در سطح شهر دیده بودم و همیشه سوالم این بود که خدمات این شرکت چگونه است، اما وقتی کاتالوگ شرکت را دیدم متوجه شدم که خدمات آن می‌تواند برای ما قابل قبول باشد.

وی با بیان این که من به ابعاد مثبت بیمه آگاهم، اظهار کرد: حتی یک دستگاه بیل مکانیکی موجود در دهیاری را هم بیمه کرده بودم و به همین دلیل پس از وقوع سیل و از کار افتادن این دستگاه، شرکت بیمه قول داد دستگاهی نو را به ما ارائه کند.

دهیار سیجان با اشاره به این که وظیفه ما استفاده از این گونه خدمات برای آگاه کردن مردم و همراهی با آنها هنگام بروز مشکلات است، گفت: من به همکارانم در دهیاری ها توصیه می کنم خانه های منطقه تحت پوشش خود را بیمه کنند، چرا که احتمال بروز چنین حوادثی در هر زمان و مکانی وجود دارد.

در ادامه این مراسم مدیر عامل شرکت بیمه رازی با تقدیر از اقدام دهیار منطقه سیجان تاکید کرد که چنین اقداماتی به خوبی می‌تواند پیام بیمه را به مردم منتقل کند.

دکتر یونس مظلومی با اشاره به این که بسیاری از مسئولان رده بالای کشور ما درباره بیمه حرف‌هایی می‌زنند که بیمه گران را به شدت از ادامه کار مایوس می کند، گفت: در چنین شرایطی اقدام درست خانم طباطبایی بار دیگر ثابت کرد که بیمه حامی مردم در سخت ترین شرایط است.

مدیرعامل بیمه رازی با تاکید بر این که خسارت برای هر کسی، در هر جایی و به هر شکلی ممکن است نمایان شود، به موضوع سیل سیجان و خسارت بزرگ رخ داده در این منطقه اشاره کرد و گفت: متاسفانه عده‌ای گفتند که بیمه رازی در این قرارداد ۵ میلیون تومان حق بیمه دریافت کرده و ۵ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده و این را نشانه اشتباه شرکت در محاسبه ریسک دانستند، در حالی که از نظر من این نشانه کم سوادی برخی منتقدان است، چون ذات بیمه گری همین است.

مظلومی با اشاره به این که قرار نیست حق بیمه دریافتی معادل خسارت پرداختی باشد، گفت: ارزش حق بیمه در بیمه نامه هایی مانند حوادث بسیار کم است و اصولا بیمه گری دریافت حق بیمه کم و پرداخت خسارت های زیاد است، اما همه می دانند که بیمه از قانون اعداد بزرگ تبعیت می کند.

وی در پاسخ به نگرانی عده‌ای که پرداخت خسارت سیل سیجان را باعث زیان هنگفت برای شرکت خوانده بودند، گفت: بیمه رازی از معدود شرکت‌هایی است که برای پرتفوی بیمه های آتش سوزی خود پوشش اتکایی بین المللی دارد و از بابت پرداخت این مبلغ به هیچ وجه نگران نیست.

در این مراسم همچنین فیلمی پخش شد که در آن وضعیت منطقه سیجان هنگام وقوع سیل و پس از آن نمایش داده شد. در این فیلم ساکنان منطقه که در سیل خانه های خود را از دست داده و پس از آن توانسته بودند خسارت خوبی از شرکت بیمه رازی دریافت کنند، از این اقدام بیمه رازی و دهیار منطقه سیجان تشکر کردند.

sijan2sijan1

کد خبر: 1013

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ پنج شاخص رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه مشخص شد

با گذشت سه ماه از اعلام رسمی آغاز «طرح رتبه بندی شرکت های بیمه»، حالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *