یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲

فروش ۷۰ میلیون سهم بیمه کوثر

سهام‌داران عمده شرکت بیمۀ‌کوثر در نخستین روز گشایش نماد بیمۀ‌کوثر در زمانی کمتر از یک‌دقیقه ، ۷۰ میلیون سهم بیمه کوثر معادل پنج‌ درصد از سهام شرکت را از طریق کارگزاری آگاه به آحاد جامعه فروختند.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه و اعلام مدیر سرمایه‌گذاری بیمه کوثر، این عرضه با قیمت هزارو۷۵۰ریال مورد استقبال بازار و سهام‌داران قرار گرفت.

نوید خاندوزی با بیان اینکه شرکت پس از احراز تمامی شرایط پذیرش از اول اردیبهشت‌ ماه سال‌جاری به‌عنوان صد و چهاردهمین نماد معاملاتی و پنجاه‌ و دومین شرکت در بازار دوم در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

وی با باین اینکه بیمه کوثر با سرمایۀ هزار و۴۰۰ میلیارد ریال در گروه بیمه وصندوق بازنشستگی به جز تأمین‌اجتماعی کشوری قرار دارد و به فعالیت در زمینه ‌عملیات بیمه‌ای مستقیم در انواع رشته‌های بیمه زندگی و غیرزندگی می‌پردازد، خاطرنشان‌کرد: بیمۀکوثر از زیرمجموعه‌های ساتا بوده و همۀ سهام‌داران ساتا را به خوشنامی دربازار سرمایه می‌شناسند و نیز سهام‌داران عمده شرکت هم اهل خروج پول از بازار نیستند و کمک به بازارسرمایه را رسالت خویش می دانند، از همین رو بدون شک، قیمت بیمۀ‌کوثر منطقی و مناسب بود.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت با بیان اینکه نمی‌توان در مورد تعدیل سود شرکت‌های بیمه‌ای با قطعیت سخن گفت، تصریح‌کرد: باتوجه‌به اینکه خسارت‌ها غیرقابل پیش‌بینی هستند ولی احتمال تعدیل مثبت در این سود وجود دارد و برای قطعیت باید منتظر گزارش عملکرد و انتشار آن از سوی کدال بود.

کد خبر: 997

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

بیمه سامان زنگ بیمه را در قزوین نواخت

هفتم آذرماه و در نخستین روز از هفته بیمه، با مشارکت شرکت بیمه سامان، رویداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *