پنج شنبه , ۹ آذر ۱۴۰۲

ریاست کمیسیون کارت بانک‌ها به اقتصادنوین رسید

ریاست کمیسیون کارت بانک‌ها به اقتصادنوین رسیددومین جلسه کمیسیون کارت بانک‌ها در سال ۱۳۹۴، با حضور نمایندگان بانک‌ها و به میزبانی بانک اقتصادنوین برگزار شد و با توجه به دستور کار دومین جلسه کمیسیون، انتخابات هیئت رئیسه با حضور نمایندگان بانک‌ها و میهمانان ویژه برگزار و اعضای جدید هیت رئیسه با رای نمایندگان بانک‌ها انتخاب گردیدند.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، در این انتخابات و پس از اعلام کاندیداتوری بانک‌ها برای کسب پست‌های هیات رئیسه کمیسیون کارت بانک‌ها، بانک اقتصادنوین به عنوان رئیس، بانک کارآفرین به عنوان نائب رئیس و بانک پاسارگاد به عنوان دبیر این کمیسیون انتخاب شدند.

پیش از برگزاری این انتخابات، فرهاد اینالویی، مدیر بانکداری مدرن بانک اقتصادنوین با اشاره به جایگاه کمیسیون‌های تخصصی در نظام بانکی گفت: کمیسیون تخصصی کارت بانک‌ها می‌تواند به بازوی تخصصی تصمیم‌سازی در حوزه کارت و پرداخت تبدیل شود. وی با اشاره به وجود ۲۵۰ میلیون کارت در شبکه بانکی و رشد مستمر تقاضا برای آن افزود: با چنین مصرفی بازنگری در دستورالعمل‌ها و روش‌های مدرن ضروری به نظر می‌رسد.

اینالویی افزود، با پایان یافتن تحریم‌ها و تغییر شرایط اقتصادی و سیاسی در فضای کسب و کار، شرایط برای ورود شرکت‌های بین‌المللی حوزه پرداخت الکترونیکی مانند ویزا و مستر فراهم گردیده است و این کمیسیون باید با استفاده از فرصت‌های ایجاد شده و انجام کار تخصصی و برنامه‌ریزی منسجم کمک‌های شایانی به حوزه صنعت پرداخت‌های الکترونیکی بنماید.

مدیر بانکداری مدرن بانک اقتصادنوین با اشاره به دستورالعمل جدید کارت اعتباری مبتنی بر عقد مرابحه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران افزود، به نظر می‌رسد این دستورالعمل نیاز به بازنگری دارد و انتظار می‌رود با ایجاد کارگروه کارت اعتباری در این کمیسیون، بررسی‌های کارشناسانه و دقیق تری انجام و نتایج در قالب پیشنهاد به نهادهای تصمیم‌گیر ارائه گردد.

در ادامه جلسه خاکی، رئیس اسبق کمیسیون، با اشاره به اهمیت شرایط پسا تحریم، اظهار نمودند: با توجه به این که بانک‌های بین‌المللی در مناطق آزاد مجوز ایجاد شعبه گرفته‌اند، بنابراین نیاز به ویزا کارت و مستر کارت بعد از تحریم حس می‌شود و انتظار می‌رود که کار هوشمندانه‌ای انجام شود.

خاکی در ادامه با بیان اینکه بنا نیست که فقط از لوگوی ویزا کارت و مستر کارت استفاده کنیم اضافه کرد، مباحث مالی در این زمینه حساس است و کمیسیون تخصصی کارت در این زمینه باید سریع پیش رود تا از بانک‌های بین‌المللی عقب نمانیم.

علی کبیری، رئیس اداره خدمات کارت بانک اقتصادنوین و رئیس جدید کمیسیون کارت بانک‌ها نیز در این مراسم ضمن تشکر از حضور نمایندگان بانک‌ها و میهمانان ویژه و همچنین تقدیر از جناب آقای خاکی و چهرودی، افزود، حضور و استفاده از تجارب فرد فرد اعضای کمیسیون و افراد حوزه کارت و پرداخت سرمایه اصلی ما است.

وی با بیان نقش کارت اعتباری در تامین مالی خرد در نظام بانکی و اینکه دستورالعمل جدید کارت اعتباری نیاز به بازنگری دارد خاطرنشان کرد که آن چه که نیاز داریم مشارکت و کمک به نهادهای بالادستی است و کمیسیون‌هائی مانند کمیسیون کارت بانک‌ها می‌توانند در این امر موثر و تاثیرگذار بوده و به شکل‌دهی مقررات و قوانین کمک کنند.

کد خبر: 993

این را نیز بررسی کنید

بنگاه هایی که به بانک ها تحمیل می شوند

طی سالهای اخیر بارها به موضوع بنگاهداری بانک ها و لزوم خروج از بنگاه داری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *